Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Brně vzniká aplikace, která vám najde člověka na škrábání

Kočky to mají jednoduché, ostatním se škrábáním pomůže nová aplikace. Zdroj: Dollar Photo Club

Příjemné podrbání, škrábání nebo masírování má rád snad každý z nás. Jenže ne vždy je nablízku někdo, kdo by nám ho mohl dopřát. Nebo ano? Díky aplikaci Scratchilla bude možné najít osobu, která vás ochotně podrbe.

Scratch me if you can – tak zní jeden ze sloganů týmu z Brna, který na škrábající aplikaci pracuje. Motto tak shrnuje pointu: Chceš se zapojit? Jsi nedaleko? Tak mě přijď podrbat.

Člověk, který nabídne své služby ostatním, se nazývá Scratchilla, stejně jako samotná aplikace. A jak už to ve službách chodí, může si určit svou vlastní cenu. Pokud naopak chcete, aby vás někdo podrbal, aplikace vám automaticky vyhledá osoby ve vašem blízkém okolí. Vy si mezi nimi budete moct vybrat – podle hodnocení nebo třeba podle profilové fotografie.

Ve videu k chystané aplikaci její tvůrci zdůrazňují, že nejde o vtip. Legraci si ale mohou užít ti, kteří aplikaci využijí. Drbání je navíc nejen příjemné, ale i prospěšné. Uvolňuje svalovou bolest, odstraňuje únavu, pomáhá také snižovat stres.

Tým aktuálně vybírá peníze na další rozvoj prostřednictvím crowdfundingové kampaně. Aplikace cílí hlavně na lidi pracující v kancelářích, využít ji ale může kdokoliv. Tvůrci očekávají největší zájem ze zahraničí. Scratchilla by měla být spuštěna v květnu příštího roku.

Související články

Inspirace

Zlín má novou mobilní aplikaci pro místní i turisty

Byznys

Speciální chytrý hrnek dokáže ohřát či zchladit tekutinu

Inspirace

Aplikace zbaví čekárny u lékařů zmatených pacientů i předbíhání

Inspirace

Aplikace Záchranka chystá řadu novinek, rozšíří se i do Rakouska

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.