Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Už žádné šťourání v nose. Nový test na covid je komfortní a snadný

Ilustrační foto: Pixabay

Revoluční test na koronavirus rozpozná onemocnění pouze z křiku nebo zpěvu. Probíhá ve vzduchotěsné kabině, kde částice viru shromažďuje průmyslová čistička vzduchu.

Cílem vynálezu, o kterém informoval zpravodajský web Reuters, je zajistit jednodušší a rychlejší testování. „Pokud máte koronavirus a křičíte, šíříte desítky tisíc koronavirových částeček,“ uvedl autor metody Peter Van Wees. Přítomnost viru ve vzduchotěsné kabině rozpozná speciální měřič. Celý proces přitom trvá asi jen tři minuty. Nová metoda testování by tak mohla být užitečná na místech s vysokou koncentrací lidí – na koncertech, letištích, ve školách nebo v kancelářích.

Zatím se nepodařilo zjistit, nakolik je zařízení úspěšné při odhalování nakažených jedinců. Úřady o něm totiž nemají dostatek informací. Podnikatel Van Wees svou kabinu prozatím vystavil zkušebnímu provozu vedle oficiálního testovacího centra na covid umístěného na okraji Amsterdamu. Její účinnost tak mohl ověřit na právě testovaných lidech.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…