Unikátní česká termokamera odhalí na dálku osoby se zvýšenou teplotou

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Workswell

Pamatujete si na staré rtuťové teploměry, u kterých bylo nutné čekat deset minut na výsledek? Ta doba je už dávno pryč, v současnosti se můžeme setkat především s teploměry digitálními, u nichž doba měření trvá jen chvilku. Technologie však pokročila ještě dál. Nová termokamera Medicas české společnosti Workswell dokáže měřit teplotu na dálku. Dotyčný se nemusí ani zastavit.

Novinka na trhu vyniká vysokou přesností, citlivostí a rozlišením. Funguje na principu bezdotykového měření povrchové teploty pomocí záznamu tepelného záření povrchu. Naměřené hodnoty jsou následně přepočítány na povrchovou teplotu. Vyhodnocení měření kamerou probíhá v podstatě okamžitě a přístroj je schopen provádět činnost několikrát za vteřinu. Ideální vzdálenost měřené osoby je do 12 metrů od kamery. To je dobrá zpráva pro všechny zdravotníky, neboť přístroj umožňuje dostatečnou vzdálenost mezi nimi a měřenými osobami.

Společnost Workswell, která tento přístroj vyvinula, sídlí v České republice, přičemž založena byla v roce 2010. Firma se zaměřuje na bezkontaktní měřící teplotní kamery, systémy a optické systémy pro zobrazování plynů.

Zdroj: Czechcrunch

Související články

Zaručeně zlepší den

Krása neznamená dokonalost. Projekt Tělo s příběhem boří tabu a ukazuje ženy různých tvarů

Jak učinit děti spokojené a šťastné? Vědci přišli s novým poznatkem

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.