Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Umělec narozený bez rukou maluje úžasné realistické portréty

Třiadvacetiletý mladý muž se nadchl pro kreslení už ve třech letech. Zdroj: MARIUSZ KEDZIERSKI3

Polský umělec Mariusz Kedzierski se narodil téměř bez rukou, a i přesto uchvacuje svět krásnými portréty lidí kolem něj.

Třiadvacetiletý mladý muž se nadchl pro kreslení už ve třech letech. Do dvanácti se naučil vypořádat se s handicapem a po operaci v roce 2008 začal kreslit dennodenně. Od té doby vytvořil asi sedm stovek hyperrealistických portrétů, které mu zabraly přibližně 15 tisíc hodin.

zdroj - MARIUSZ KEDZIERSKI2Mariusz kreslí tak, že drží tužku konci jeho rukou. Ačkoliv je tento způsob kreslení neskutečně náročný, mladý umělec se věnuje malování každý den a tvoří neuvěřitelně nádherné portréty.„Každá malba mi zabere více než dvacet hodin. Ale jestli chci být ten nejlepší, musím trénovat a nemohu se na nic vymlouvat,“ řekl Mariusz Kedzierski pro Huffington Post.

Když byl Mariusz malý, často komunikovat prostřednictvím obrázků s okolí. Naučil se tak v portrétech vyjádřit pocity lidí i ty svoje. Nejen proto se stal celosvětově oblíbeným umělcem, kterého jen na sociální síti Facebook sleduje asi 30 tisíc lidí. V roce 2013 navíc artista vyhrál cenu jako nejlepší umělec ve světě a začal prodávat své portréty do Spojených států amerických, Jižní Koreje nebo Anglie. „Není těžké být umělcem nebo čímkoliv chcete, pokud v to opravu věříte. Nic vás pak nezastaví. Navíc pro mě neznamená handicap to, že nemohu žít skvělý život a dělat, co mě baví,“ uzavřel pro Huffington Post Kedzierski.

Zdroj: Huffington Post

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Brněnští vědci vyvinuli nový tlumič pro vlaky. Zvýší jejich rychlost a ochrání koleje

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.