Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Umělec narozený bez rukou maluje úžasné realistické portréty

Třiadvacetiletý mladý muž se nadchl pro kreslení už ve třech letech. Zdroj: MARIUSZ KEDZIERSKI3

Polský umělec Mariusz Kedzierski se narodil téměř bez rukou, a i přesto uchvacuje svět krásnými portréty lidí kolem něj.

Třiadvacetiletý mladý muž se nadchl pro kreslení už ve třech letech. Do dvanácti se naučil vypořádat se s handicapem a po operaci v roce 2008 začal kreslit dennodenně. Od té doby vytvořil asi sedm stovek hyperrealistických portrétů, které mu zabraly přibližně 15 tisíc hodin.

zdroj - MARIUSZ KEDZIERSKI2Mariusz kreslí tak, že drží tužku konci jeho rukou. Ačkoliv je tento způsob kreslení neskutečně náročný, mladý umělec se věnuje malování každý den a tvoří neuvěřitelně nádherné portréty.„Každá malba mi zabere více než dvacet hodin. Ale jestli chci být ten nejlepší, musím trénovat a nemohu se na nic vymlouvat,“ řekl Mariusz Kedzierski pro Huffington Post.

Když byl Mariusz malý, často komunikovat prostřednictvím obrázků s okolí. Naučil se tak v portrétech vyjádřit pocity lidí i ty svoje. Nejen proto se stal celosvětově oblíbeným umělcem, kterého jen na sociální síti Facebook sleduje asi 30 tisíc lidí. V roce 2013 navíc artista vyhrál cenu jako nejlepší umělec ve světě a začal prodávat své portréty do Spojených států amerických, Jižní Koreje nebo Anglie. „Není těžké být umělcem nebo čímkoliv chcete, pokud v to opravu věříte. Nic vás pak nezastaví. Navíc pro mě neznamená handicap to, že nemohu žít skvělý život a dělat, co mě baví,“ uzavřel pro Huffington Post Kedzierski.

Zdroj: Huffington Post

Související články

Zaručeně zlepší den

Google snímá z vesmíru úniky ropy a zemního plynu

V Portugalsku najdete nejlepší pláž světa

Nový test dokáže odhalit rakovinu prsu za pět sekund pomocí slin

Méně jíst dramaticky prodlužuje život a zpomaluje stárnutí mozku

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…