Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Umělec narozený bez rukou maluje úžasné realistické portréty

Třiadvacetiletý mladý muž se nadchl pro kreslení už ve třech letech. Zdroj: MARIUSZ KEDZIERSKI3

Polský umělec Mariusz Kedzierski se narodil téměř bez rukou, a i přesto uchvacuje svět krásnými portréty lidí kolem něj.

Třiadvacetiletý mladý muž se nadchl pro kreslení už ve třech letech. Do dvanácti se naučil vypořádat se s handicapem a po operaci v roce 2008 začal kreslit dennodenně. Od té doby vytvořil asi sedm stovek hyperrealistických portrétů, které mu zabraly přibližně 15 tisíc hodin.

zdroj - MARIUSZ KEDZIERSKI2Mariusz kreslí tak, že drží tužku konci jeho rukou. Ačkoliv je tento způsob kreslení neskutečně náročný, mladý umělec se věnuje malování každý den a tvoří neuvěřitelně nádherné portréty.„Každá malba mi zabere více než dvacet hodin. Ale jestli chci být ten nejlepší, musím trénovat a nemohu se na nic vymlouvat,“ řekl Mariusz Kedzierski pro Huffington Post.

Když byl Mariusz malý, často komunikovat prostřednictvím obrázků s okolí. Naučil se tak v portrétech vyjádřit pocity lidí i ty svoje. Nejen proto se stal celosvětově oblíbeným umělcem, kterého jen na sociální síti Facebook sleduje asi 30 tisíc lidí. V roce 2013 navíc artista vyhrál cenu jako nejlepší umělec ve světě a začal prodávat své portréty do Spojených států amerických, Jižní Koreje nebo Anglie. „Není těžké být umělcem nebo čímkoliv chcete, pokud v to opravu věříte. Nic vás pak nezastaví. Navíc pro mě neznamená handicap to, že nemohu žít skvělý život a dělat, co mě baví,“ uzavřel pro Huffington Post Kedzierski.

Zdroj: Huffington Post

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.