Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Designér vytvořil reálné verze kol podle obrázků nakreslených po paměti

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Gianluca Gimini/Velocipedia

Gianluca Gimini jednou v baru v návaznosti na vyprávěnou historku vyzval svého kamaráda, aby nakreslil na ubrousek jízdní kolo. Výsledek byl prachbídný. V tu chvíli se designér rozhodl kresby kol sbírat. A zjistil, že vybavit si, jak vlastně vypadá kolo, dělá lidem pořádné problémy.

Gimini žádal o kresby kol rodinu, přátele i naprosto cizí lidi. „Někdo se kresbou velice přiblížil skutečnosti, někdo to dokonce zvládl, ale většina lidí vytvořila něco, co bylo od běžného pánského kola na hony vzdáleno,“ uvádí designér. Kreseb má nyní ve své sbírce 376.

Letos se rozhodl, že je na čase, aby se do projektu sám zapojil. Vybral ty nejzajímavější kresby a proměnil je ve skutečnost – alespoň tedy na obrazovce počítače. Vytvořil tak originální a pestrou kolekci kol, jejímž prostřednictvím chce mimo jiné ukázat, že každý může přijít se zajímavým nápadem. I kdyby jen proto, že si nepamatuje, jak vlastně vypadá bicykl.

Související články

Zaručeně zlepší den

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…