Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Udržitelné Japonsko: Ekologické ubytování jako atrakce pro turisty

3 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Pro moderní cestovatele, kteří si chtějí užít přírodu, zažít místní zvyky a zanechat za sebou minimální stopu, je Japonsko vysněnou destinací, píše server Euro News.

Úcta k přírodě je v Japonsku sama o sobě vysoce ceněna, z velké části proto, jak rozmanitá zde je. Navíc se od ní odvíjí všechny zvyky, řemesla a tradice země.

Pro ty z nás, kteří touží podpořit místní ekonomiku, nabízí Japonsko ještě více důvodů k návštěvě. V zemi si totiž turisté mohou užít autentické zážitky v souladu se starými tradicemi.

Příroda ve spojení s kulturou

Spojení přírody a kultury si můžete vychutnat z první ruky po celém Japonsku, v odlehlých a drsných venkovských oblastech stejně jako ve městech.

GOOD NATURE HOTEL například nabízí ekologické pobyty a zážitky přímo v srdci Kjóta, o kterém se často říká, že je sídlem kultury v Japonsku. Oddanost hotelu blahobytu se odráží v jeho zapojení do místních tradic a životního prostředí: hotel například nabízí jógu a meditaci ve spolupráci s chrámem Ryosoku-in, buddhistickým chrámem v historické čtvrti Gion, která leží asi 10 minut pěšky od hotelu.

Je toho však více. Hotel se i skrz svůj design zaměřuje na udržitelnost. Zavázal se ke snižování množství odpadu a zároveň k propagaci místních potravin. Prostory jsou plné vertikálních zahrad zdobících stěny, rostlin zasazených do pokojů, často se zde objevuje dřevo a kámen. Zároveň hotel využívá potenciál přirozeného světla.

Ilustrační foto: Pixabay

Hotel WHY

Cestovatelé, kteří hledají ubytování šetrné k životnímu prostředí, by měli zvážit návštěvu města Kamikatsu, kde se nachází další ekologický hotel. Hotel WHY se nachází v areálu Kamikatsu Zero Waste Center, což je recyklační zařízení ve městě Kamikatsu. Návštěvníci se mohou zapojit do recyklace po celou dobu jejich pobytu. Při odbavení se například mohou dozvědět o strategii nulového odpadu v obci a připojit se k místním v třídění – nastřádaný odpad rozdělují do neuvěřitelných 45 kategorií.

Žít udržitelně

GOOD NATURE HOTEL a HOTEL WHY jsou dvě z mnoha destinací v Japonsku, kde si zodpovědní návštěvníci mohou odpočinout, užít si udržitelnou kulturu, spojit se s místními obyvateli a chránit přírodu. To vše při nezapomenutelném zážitku.

Zdroj: Euro News

Související články

Zaručeně zlepší den

Co dělá mozek, když člověk umírá? Dotyčný zažívá halucinace nebo sní

Duben byl měsícem císařských porodů. Na jejich úskalí upozorňuje nový projekt Císařovnám

Inteligentní drony, které najdou strom s kůrovcem, hasí požár nebo lokalizují raněné vytváří na FEL ČVUT

Mohou tyto houby léčit barvoslepost? Studie říká, že ano

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Steve Jobs byl jako každý z nás. Člověk z masa a kostí. Co konkrétně jej odlišilo? Díky čemu uspěl?…