Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Toto jsou nejkrásnější fotky letošního jara. Pokochejte se snímky z celého světa

Zdroj fotografie: @thongnguyengallery/Agora

V celosvětové soutěži #Spring2020, kterou pořádala fotografická síť a aplikace Agora Image, byla vyhlášena nejlepší fotka letošního jara. Celkem se do soutěže zapojilo více než 14 500 účastníků, kteří měli za úkol pomocí fotky ukázat, jak vypadá jaro tam, kde se zrovna nacházejí. Do závěrečného hlasování vybrali porotci padesát snímků, z nichž uživatelé aplikace pomocí hlasování rozhodli o vítězi. My vám nyní přinášíme výběr těch nejhezčích fotografií.

Zdroj fotografie: @quytran / Agora

Water lily season by @quytran (Vietnam)

Soutěž vyhrála japonská fotografie s názvem Water lily season, tedy Sezóna leknínů. Její autor Tran Quang Quy na ní chtěl zobrazit krásu vietnamské kultury. Ženy mají na sobě národní oděv Ao Dai, který se obvykle nosí při oficiálních ceremoniích, konferencích nebo svatbách, a je také jednou z nejpopulárnějších forem školní uniformy pro studenty středních škol a univerzit. Za své vítězství získal autor odměnu tisíc dolarů.

Zdroj fotografie: @hoacarol/Agora

Thác K50 by @hoacarol (Vietnam)

Na druhém místě skončila fotografie rovněž z Vietnamu. Její vietnamský název Thác 50 znamená v překladu Vodopád 50K.

Zdroj fotografie: @rafid007/Agora

The First Kiss of Spring by @rafid007 (Bangladesh)

Třetí nejvyšší počet hlasů v soutěži získal snímek z Bangladéše s názvem The First Kiss of Spring, tedy První jarní polibek. Je na něm vyobrazen pták lejskovec azurový. „Na obrázku můžete vidět samečka, který krmí své čerstvě narozené mládě. Naneštěstí je to jediné vylíhnuté mládě, které zůstalo naživu. Hnízdo bylo totiž předtím rozbito skupinkou místních dětí, které další dvě vajíčka ukradly,“ popsal autor výjev na fotce.

Zdroj fotografie: @tamzeedalamtoken/Agora

Spring touches by @tamzeedalamtoken

Čtvrté místo obsadil snímek Spring touches, v překladu Doteky jara. Pochází z rovněž Bangladéše a také zobrazuje ptáka, tentokrát lejskovce rajsého.

Zdroj fotografie: @michelle.wandering /Agora

I took my mom on a sunrise mission by @michelle.wandering 

Pátý pak skončil obrázek z Nizozemska, jehož název I took my mum on a sunrise mission znamená Vzala jsem mamku na východ slunce. Fotka zachycuje tulipánová pole, která jsou v Nizozemsku každoročně první známkou příchodu jara. Autorka fotky trávila letošní jaro spolu se svým přítelem cestováním po světě, kvůli pandemii koronaviru se však museli do své rodné země vrátit. „Jakmile nám skončila karanténa, navštívili jsme pole blízko našeho domu. S partnerem jsme se rozhodli pozvat také moji mamku a ukázali jí, jak naše práce fotografů vypadá. Moc ráda nám stála modelem a štěstí, které z ní vyzařovalo, nikdy nezapomenu,“ napsala k fotce autorka.

Zdroj fotografie: @cannonmatt/Agora

Colours of Bavarian spring by @cannonmatt

Lidé mohli hlasovat u celkem padesáti fotek, které porota z tisíců kandidátů vybrala. Probojoval se mezi ně například také snímek z Německa s názvem Colours of Bavarian spring, tedy Barvy bavorského jara.

Zdroj fotografie: @mary_bassani/Agora

A beautiful red fox smelling the lavender perfume by @mary_bassani

Další fotografie pochází z Itálie a nese název A beautiful red fox smelling the lavender perfume, což v překladu znamená Krásná liška čichající vůni levandulí. „Zrovna jsem fotil krasky červenozobé, když se najednou z křoví vynořila tato nádherná liška,“ popsal moment pořízení záběru jeho autor.

Zdroj fotografie: @alvarovaliente_/Agora

Beautiful spring morning in Tokyo by @alvarovaliente_ 

Obrázek Beautiful spring morning in Tokyo znamená v překladu Krásné jarní ráno v Tokyu. Autor kvůli jeho pořízení vstával ve čtyři hodiny ráno a atmosféra místa byla podle jeho slov naprosto magická.

Zdroj fotografie: @thongnguyengallery/Agora

Springtime in Ha Giang by @thongnguyengallery

Další fotka z Vietnamu Springtime in Ha Giang, tedy Čas jara v Ha Giang. „Potkal jsem tyto dvě dívky Hmongů na kraji silnice během svého výletu do severního Vietnamu. Strávili celé odpoledne sbíráním těchto krásných květin, které budou použity k medicínským účelům v jejich kmenu,“ popsal výjev autor snímku.

Zdroj fotografie: @brin_griffiths/Agora

Feeding Lamb by @brin_griffiths

Obrázek Feeding Lamb, tedy Kojící ovce, pochází z města Te Anau, které se nachází na Jižním ostrově Nového Zélandu. „Jaro je vnímáno jako čas příchodu nového života a teplejšího počasí. Bohužel, v Te Anau může být jaro pro ovce velmi drsné, neboť řada z nich se rodí ještě do sněhu a některé nepřežijí chladné noci. Chtěl jsem ukázat, že pouze ty nejsilnější přežijí,“ uvedl autor.

Související články

Zaručeně zlepší den

Covid lze porazit ve střevech. Nová probiotika urychlí léčbu

Vzácné bílé slůně se vykutálelo na svět v Barmě. Symbolizuje štěstí a prosperitu

Lidé opouští města. Home office umožňuje práci na dálku

Vědci vyvinuli první implantát svého druhu, který zmírňuje bolest bez léků

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…