Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Titul Bezpečná nemocnice letos získal Masarykův onkologický ústav

Tým Masarykova ústavu ohromil porotu díky své práci zaměřené na redukci stresu u zaměstnanců nemocnice. Zdroj: Kraj Vysočina

Vítězem osmého ročníku soutěže Bezpečná nemocnice v konkurenci osmnácti nemocnic zvítězil Masarykův onkologický ústav v Brně.

Do letošního ročníku soutěže zaměřené na bezpečnou péči v nemocnicích se přihlásilo devatenáct poskytovatelů lůžkové zdravotní péče s dvacítkou projektů. Porota nejvýše ohodnotila projekt „Peer program péče a podpory zdravotnickým pracovníkům“ týmu z Masarykova onkologického ústavu.

Zástupci Masarykova onkologického ústavu na vyhlášení výsledků soutěže v jihlavském Horáckém divadle přijali prestižní ceny z rukou ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka. Cílem soutěže, konané tradičně na konci ledna, je upozornit odbornou veřejnost na zajímavé aktivity, jež vedou ke zvýšení bezpečnosti zdravotní péče v českých nemocnicích.

Tématem letošního ročníku byla otázka: „Co můžeme udělat (děláme) pro zdravotníky, aby mohli poskytovat bezpečnou péči?“ Týmy z nemocnic tak letos prezentovali opatření vedoucí k posouvání hranic bezpečnosti jejich zaměstnanců, upozorňovali na témata a okolnosti, které je třeba v denní praxi zohledňovat, či sdíleli příklady dobré praxe, které mohou zvýšit bezpečí při poskytování zdravotní péče.

Tým Masarykova ústavu ohromil porotu díky své práci zaměřené na redukci stresu u zaměstnanců nemocnice. „Úkolem programu je zajištění využití služeb proškolených peerů – profesních kolegů, kteří poskytují psychickou podporu ostatním, s cílem snížit dopad stresových situací na zaměstnance ústavu,“ uvedli organizátoři o vítězném projektu na stránkách soutěže. Druhé místo v soutěži putovalo do Fakultní nemocnice v Hradci Králové a třetí příčku obsadila Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice v Praze.

Související články

Zaručeně zlepší den

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Vyschlá řeka odkryla vzácnou fosilii největší velké kočky na kontinentu

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Snad každý si vybaví hladovost mládí, která je v pubertě doslova spalující. I pouhý vzduch chutná…