Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Titul Bezpečná nemocnice letos získal Masarykův onkologický ústav

Tým Masarykova ústavu ohromil porotu díky své práci zaměřené na redukci stresu u zaměstnanců nemocnice. Zdroj: Kraj Vysočina

Vítězem osmého ročníku soutěže Bezpečná nemocnice v konkurenci osmnácti nemocnic zvítězil Masarykův onkologický ústav v Brně.

Do letošního ročníku soutěže zaměřené na bezpečnou péči v nemocnicích se přihlásilo devatenáct poskytovatelů lůžkové zdravotní péče s dvacítkou projektů. Porota nejvýše ohodnotila projekt „Peer program péče a podpory zdravotnickým pracovníkům“ týmu z Masarykova onkologického ústavu.

Zástupci Masarykova onkologického ústavu na vyhlášení výsledků soutěže v jihlavském Horáckém divadle přijali prestižní ceny z rukou ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka. Cílem soutěže, konané tradičně na konci ledna, je upozornit odbornou veřejnost na zajímavé aktivity, jež vedou ke zvýšení bezpečnosti zdravotní péče v českých nemocnicích.

Tématem letošního ročníku byla otázka: „Co můžeme udělat (děláme) pro zdravotníky, aby mohli poskytovat bezpečnou péči?“ Týmy z nemocnic tak letos prezentovali opatření vedoucí k posouvání hranic bezpečnosti jejich zaměstnanců, upozorňovali na témata a okolnosti, které je třeba v denní praxi zohledňovat, či sdíleli příklady dobré praxe, které mohou zvýšit bezpečí při poskytování zdravotní péče.

Tým Masarykova ústavu ohromil porotu díky své práci zaměřené na redukci stresu u zaměstnanců nemocnice. „Úkolem programu je zajištění využití služeb proškolených peerů – profesních kolegů, kteří poskytují psychickou podporu ostatním, s cílem snížit dopad stresových situací na zaměstnance ústavu,“ uvedli organizátoři o vítězném projektu na stránkách soutěže. Druhé místo v soutěži putovalo do Fakultní nemocnice v Hradci Králové a třetí příčku obsadila Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice v Praze.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

Aboridžinské tajemství tréninku paměti předčí i metodu ze seriálu Sherlock

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…