Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Titul Bezpečná nemocnice letos získal Masarykův onkologický ústav

Tým Masarykova ústavu ohromil porotu díky své práci zaměřené na redukci stresu u zaměstnanců nemocnice. Zdroj: Kraj Vysočina

Vítězem osmého ročníku soutěže Bezpečná nemocnice v konkurenci osmnácti nemocnic zvítězil Masarykův onkologický ústav v Brně.

Do letošního ročníku soutěže zaměřené na bezpečnou péči v nemocnicích se přihlásilo devatenáct poskytovatelů lůžkové zdravotní péče s dvacítkou projektů. Porota nejvýše ohodnotila projekt „Peer program péče a podpory zdravotnickým pracovníkům“ týmu z Masarykova onkologického ústavu.

Zástupci Masarykova onkologického ústavu na vyhlášení výsledků soutěže v jihlavském Horáckém divadle přijali prestižní ceny z rukou ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka. Cílem soutěže, konané tradičně na konci ledna, je upozornit odbornou veřejnost na zajímavé aktivity, jež vedou ke zvýšení bezpečnosti zdravotní péče v českých nemocnicích.

Tématem letošního ročníku byla otázka: „Co můžeme udělat (děláme) pro zdravotníky, aby mohli poskytovat bezpečnou péči?“ Týmy z nemocnic tak letos prezentovali opatření vedoucí k posouvání hranic bezpečnosti jejich zaměstnanců, upozorňovali na témata a okolnosti, které je třeba v denní praxi zohledňovat, či sdíleli příklady dobré praxe, které mohou zvýšit bezpečí při poskytování zdravotní péče.

Tým Masarykova ústavu ohromil porotu díky své práci zaměřené na redukci stresu u zaměstnanců nemocnice. „Úkolem programu je zajištění využití služeb proškolených peerů – profesních kolegů, kteří poskytují psychickou podporu ostatním, s cílem snížit dopad stresových situací na zaměstnance ústavu,“ uvedli organizátoři o vítězném projektu na stránkách soutěže. Druhé místo v soutěži putovalo do Fakultní nemocnice v Hradci Králové a třetí příčku obsadila Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice v Praze.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Novinka v léčbě cukrovky. Horké koupele mají dobrý vliv na krevní tlak i obezitu

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.