Tetra Pak jako první uvádí na evropský trh papírová brčka

2 minuty radosti

Brčko. Kousek plastu, který se stal symbolem zbytečného znečišťování životního prostředí. Obalová společnost Tetra Pak, jejíž produkty – zejména nápojové kartony – jsou často doplněny právě plastovou slámkou, teď jako první v Evropě uvádí na trh brčka papírová. Firma navíc zveřejní technologii výroby, aby z inovací mohl těžit celý obalový a potravinářský průmysl.

Papírové brčko od společnosti Tetra Pak je vyrobeno z papíru s certifikátem FSC a je možné jej recyklovat společně s obalem. Jako první bude k dispozici v kombinaci s malými kartony, které se používají pro mléčné a ovocné nápoje pro děti. „Potěšilo nás, že se nám podařilo vyvinout a vyrobit papírové brčko, které je plně funkční a splňuje mezinárodní normy pro bezpečnost potravin. Je to důležitý krok na cestě k naší vizi přinést obal vyrobený výhradně z rostlinných materiálů a přispět tak k dosažení nízkouhlíkové oběhové ekonomiky,“ řekl prezident a CEO společnosti Adolfo Orive.

Firma si navíc inovativní postup výroby nenechá patentovat, ale naopak ho bude sdílet. „K dosažení společného cíle průmyslu, kterým je nízkouhlíková cirkulární ekonomika, se musí celá dodavatelská základna pro papírová brčka rychle rozšiřovat a růst. Nabízíme všem našim dodavatelům a zákazníkům, aby využívali naše znalosti a spojili s námi síly s cílem navýšení produkce papírových brček v co nejkratším čase,“ vysvětlila generální ředitelka Tetra Pak pro místní region Kinga Sieradzon.

Zdroj: Focus-age.cz

Související články

Byznys

V Litoměřicích se otevřela nová bezobalová prodejna

Byznys

Řetězce testují náhradu za mikrotenové sáčky na pečivo a ovoce

Inspirace

Ministerstvo bojuje proti nadužívání jednorázového nádobí

Inspirace

Plastovým pěnovým obalům na jídlo v New Yorku odzvonilo

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Kriticky ohrožení ptáci zahnízdili na moravských mokřadech

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura