Tetra Pak jako první uvádí na evropský trh papírová brčka

Brčko. Kousek plastu, který se stal symbolem zbytečného znečišťování životního prostředí. Obalová společnost Tetra Pak, jejíž produkty – zejména nápojové kartony – jsou často doplněny právě plastovou slámkou, teď jako první v Evropě uvádí na trh brčka papírová. Firma navíc zveřejní technologii výroby, aby z inovací mohl těžit celý obalový a potravinářský průmysl.

Papírové brčko od společnosti Tetra Pak je vyrobeno z papíru s certifikátem FSC a je možné jej recyklovat společně s obalem. Jako první bude k dispozici v kombinaci s malými kartony, které se používají pro mléčné a ovocné nápoje pro děti. „Potěšilo nás, že se nám podařilo vyvinout a vyrobit papírové brčko, které je plně funkční a splňuje mezinárodní normy pro bezpečnost potravin. Je to důležitý krok na cestě k naší vizi přinést obal vyrobený výhradně z rostlinných materiálů a přispět tak k dosažení nízkouhlíkové oběhové ekonomiky,“ řekl prezident a CEO společnosti Adolfo Orive.

Firma si navíc inovativní postup výroby nenechá patentovat, ale naopak ho bude sdílet. „K dosažení společného cíle průmyslu, kterým je nízkouhlíková cirkulární ekonomika, se musí celá dodavatelská základna pro papírová brčka rychle rozšiřovat a růst. Nabízíme všem našim dodavatelům a zákazníkům, aby využívali naše znalosti a spojili s námi síly s cílem navýšení produkce papírových brček v co nejkratším čase,“ vysvětlila generální ředitelka Tetra Pak pro místní region Kinga Sieradzon.

Zdroj: Focus-age.cz

Autor článku

Anna Silná