Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Táborská ZOO znovu otevře své brány. Zaměří se na chov ohrožených zvířat

Ilustrační fotografie. Zdroj: ZOO Větrovy

Táborská zoologická zahrada v úterý 30. června po delší pauze znovu obnoví provoz. Pod vedením nového majitele Evžena Korce se chtějí na jihu Čech do budoucna věnovat především chovu ohrožených zvířat.

„Budeme si vybírat, protože ne všechny ohrožené druhy jde do zahrady získat,“ řekl nový majitel Evžen Korec. „Chceme hlavně ty, kterým dokážeme vytvořit ideální podmínky. Ale nevylučuji, že sem vezmeme třeba jednu ohroženou velkou šelmu. Nedávno se nám navíc narodila čtyři štěňata kriticky ohroženého vlka arktického,“ dodal Korec. Návštěvníci se tak mohou těšit, že uvidí ohroženou sovici sněžnou nebo krkavce velkého. Další zvířata jsou prý překvapením.

Dnes táborská ZOO čítá asi čtyři sta zvířat, které si mohou lidé přijít prohlédnout 30. června. Organizátoři připravili akci pro školáky se samými jedničkami na vysvědčení, kteří budou mít přístup ke zvířatům, k nimž se lidé jinak nedostanou. „Plánujeme také zavést komentované krmení zvířat, což by mělo představovat edukační činnost,“ uvedl Korec

Táborská ZOO zahájila provoz v roce 2011, ale v únoru letošního roku ho ukončila kvůli dluhu několika desítek milionů korun. Minulý majitel zaměstnával asi šedesát lidí, Korec však počítá se snížením počtu zaměstnanců na deset a plánuje i redukci nákladů na údržbu. Oproti minulé podobě ZOO je v plánu postavit větší parkoviště pro téměř dvě stě aut, opravit ploty a výběhy zvířat.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Novinka v léčbě cukrovky. Horké koupele mají dobrý vliv na krevní tlak i obezitu

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.