Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Táborská ZOO znovu otevře své brány. Zaměří se na chov ohrožených zvířat

Ilustrační fotografie. Zdroj: ZOO Větrovy

Táborská zoologická zahrada v úterý 30. června po delší pauze znovu obnoví provoz. Pod vedením nového majitele Evžena Korce se chtějí na jihu Čech do budoucna věnovat především chovu ohrožených zvířat.

„Budeme si vybírat, protože ne všechny ohrožené druhy jde do zahrady získat,“ řekl nový majitel Evžen Korec. „Chceme hlavně ty, kterým dokážeme vytvořit ideální podmínky. Ale nevylučuji, že sem vezmeme třeba jednu ohroženou velkou šelmu. Nedávno se nám navíc narodila čtyři štěňata kriticky ohroženého vlka arktického,“ dodal Korec. Návštěvníci se tak mohou těšit, že uvidí ohroženou sovici sněžnou nebo krkavce velkého. Další zvířata jsou prý překvapením.

Dnes táborská ZOO čítá asi čtyři sta zvířat, které si mohou lidé přijít prohlédnout 30. června. Organizátoři připravili akci pro školáky se samými jedničkami na vysvědčení, kteří budou mít přístup ke zvířatům, k nimž se lidé jinak nedostanou. „Plánujeme také zavést komentované krmení zvířat, což by mělo představovat edukační činnost,“ uvedl Korec

Táborská ZOO zahájila provoz v roce 2011, ale v únoru letošního roku ho ukončila kvůli dluhu několika desítek milionů korun. Minulý majitel zaměstnával asi šedesát lidí, Korec však počítá se snížením počtu zaměstnanců na deset a plánuje i redukci nákladů na údržbu. Oproti minulé podobě ZOO je v plánu postavit větší parkoviště pro téměř dvě stě aut, opravit ploty a výběhy zvířat.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Formule 1 daruje Itálii milion eur na pomoc po povodních

Příroda je inteligentní. Horská louka si pamatuje předchozí generaci rostlin

Vědci nyní vyřešili, jak Mayové používali svůj 819denní kalendář

Rytina stará 15 tisíc let zaskočila archeology na Hladovém vrchu v Ostravě

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Po delší odmlce se vracíme s oblíbenou rubrikou Pozitivní kniha. Tentokrát vám přinášíme tip na…