Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Táborská ZOO znovu otevře své brány. Zaměří se na chov ohrožených zvířat

Ilustrační fotografie. Zdroj: ZOO Větrovy

Táborská zoologická zahrada v úterý 30. června po delší pauze znovu obnoví provoz. Pod vedením nového majitele Evžena Korce se chtějí na jihu Čech do budoucna věnovat především chovu ohrožených zvířat.

„Budeme si vybírat, protože ne všechny ohrožené druhy jde do zahrady získat,“ řekl nový majitel Evžen Korec. „Chceme hlavně ty, kterým dokážeme vytvořit ideální podmínky. Ale nevylučuji, že sem vezmeme třeba jednu ohroženou velkou šelmu. Nedávno se nám navíc narodila čtyři štěňata kriticky ohroženého vlka arktického,“ dodal Korec. Návštěvníci se tak mohou těšit, že uvidí ohroženou sovici sněžnou nebo krkavce velkého. Další zvířata jsou prý překvapením.

Dnes táborská ZOO čítá asi čtyři sta zvířat, které si mohou lidé přijít prohlédnout 30. června. Organizátoři připravili akci pro školáky se samými jedničkami na vysvědčení, kteří budou mít přístup ke zvířatům, k nimž se lidé jinak nedostanou. „Plánujeme také zavést komentované krmení zvířat, což by mělo představovat edukační činnost,“ uvedl Korec

Táborská ZOO zahájila provoz v roce 2011, ale v únoru letošního roku ho ukončila kvůli dluhu několika desítek milionů korun. Minulý majitel zaměstnával asi šedesát lidí, Korec však počítá se snížením počtu zaměstnanců na deset a plánuje i redukci nákladů na údržbu. Oproti minulé podobě ZOO je v plánu postavit větší parkoviště pro téměř dvě stě aut, opravit ploty a výběhy zvířat.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

Aboridžinské tajemství tréninku paměti předčí i metodu ze seriálu Sherlock

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…