Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Subtitute Phones vás zbaví závislosti na smartphonu

1 minuta radosti
Zdroj fotografie. klemensschillinger.com

V dnešní době zná snad už každý ten pocit, kdy vlastně neví, co s rukama. Ať už jedete v tramvaji nebo čekáte v parku na kamaráda, berete do ruky telefon. Zapnete nějakou aplikaci, zkusíte hru nebo jen tak bezcílně přejíždíte po displeji.

Právě pro takové případy vymyslel rakouský designer Klemens Schillinger novinku, Subtitute Phone. Jde o plastovou maketu mobilního telefonu s tvrdými kuličkami zabudovanými tak, aby po nich šlo bez problémů přejíždět prsty. Designer představil na akci #Offline – Design for the (Good Old) Real World celkem pět modelů. Každý si tak může vybrat umístění kuliček, univerzální Subtitute Phone však není.

Tato zvláštnost má pomoci závislým lidem na mobilních technologiích tím, že prostě a jednoduše zaměstná jejich ruce. Schillinger sice tyto makety navrhl, v prodeji ale prozatím nejsou. Na svou přenosnou odvykačku si tak potenciální zákazníci budou muset ještě chvíli počkat.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.