Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Studenti z Brna vytvořili unikátní projekt. Díky němu můžete nakupovat online a při tom pomáhat

Zdroj fotografií: archiv projektu

Chcete udělat radost sami sobě a zároveň pomoct někomu potřebnému? Skupina brněnských studentů vymyslela způsob, jak při online nakupování přispět na dobrou věc a neutratit přitom ani korunu navíc. Stovky online obchodů včetně těch nejznámějších, jako je třeba Mall.cz, BonPrix nebo Notino, totiž v rámci projektu Podpořit.cz věnují část výdělků na dobročinné účely. Stačí u nich nakoupit úplně stejně jako obvykle.

Funguje to jednoduše – z webu Podpořit.cz kliknete na stránku obchodu, který vás zajímá, a na té už budete nakupovat tak, jak jste zvyklí. Můžete si také nainstalovat rozšíření do prohlížeče, které vás upozorní vždycky, když budete nakupovat v obchodě zapojeném do projektu. Část peněz potom poputuje například na podporu dětí s mozkovou obrnou, opuštěných seniorů nebo do chráněného bydlení.     

Projekt můžete navíc podpořit v crowdfundingové kampani a umožnit tak ještě účinnější pomoc. Jeho tvůrci peníze využijí na další funkce webových stránek a celkové rozšíření projektu. Pro dobrou věc se už studentům podařilo vybrat téměř sto tisíc korun a peněz stále přibývá. Jestli se vám projekt líbí, můžete ho také podpořit přímo příspěvkem na transparentní účet nebo o něm dát vědět svým přátelům.        

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie