Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Studenti z Brna vytvořili unikátní projekt. Díky němu můžete nakupovat online a při tom pomáhat

Zdroj fotografií: archiv projektu

Chcete udělat radost sami sobě a zároveň pomoct někomu potřebnému? Skupina brněnských studentů vymyslela způsob, jak při online nakupování přispět na dobrou věc a neutratit přitom ani korunu navíc. Stovky online obchodů včetně těch nejznámějších, jako je třeba Mall.cz, BonPrix nebo Notino, totiž v rámci projektu Podpořit.cz věnují část výdělků na dobročinné účely. Stačí u nich nakoupit úplně stejně jako obvykle.

Funguje to jednoduše – z webu Podpořit.cz kliknete na stránku obchodu, který vás zajímá, a na té už budete nakupovat tak, jak jste zvyklí. Můžete si také nainstalovat rozšíření do prohlížeče, které vás upozorní vždycky, když budete nakupovat v obchodě zapojeném do projektu. Část peněz potom poputuje například na podporu dětí s mozkovou obrnou, opuštěných seniorů nebo do chráněného bydlení.     

Projekt můžete navíc podpořit v crowdfundingové kampani a umožnit tak ještě účinnější pomoc. Jeho tvůrci peníze využijí na další funkce webových stránek a celkové rozšíření projektu. Pro dobrou věc se už studentům podařilo vybrat téměř sto tisíc korun a peněz stále přibývá. Jestli se vám projekt líbí, můžete ho také podpořit přímo příspěvkem na transparentní účet nebo o něm dát vědět svým přátelům.        

Související články

Zaručeně zlepší den

Tři miliony let staré nástroje nepatřily lidem. Kdo je používal?

Parazitické houby půjde snadněji vytřídit díky českým vědcům

Menstruační chudoba se netýká jen zemí třetího světa, vysvětlují zástupkyně organizace SOLA Pomáhá

Nový druh světlušky získal jméno po slavném režisérovi

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Snad každý si vybaví hladovost mládí, která je v pubertě doslova spalující. I pouhý vzduch chutná…