Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Studenti vybrali peníze pro oblíbeného uklízeče, aby se mohl setkat se svou rodinou

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Studenti z Anglie podpořili svého oblíbeného uklízeče, který šířil na Bristolské univerzitě pohodu a optimismus. Vybrali pro něj přes  patnáct set liber (asi 45 tisíc korun). Díky nim teď může navštívit své příbuzné na Jamajce.

Herman Gordon pracuje na Bristolské univerzitě dvanáct let. Studenti ho popisují jako velmi inspirativního a milého muže. Někteří o něm mluví jako o ztělesnění veselosti. Gordon pochází z deseti dětí a velká část jeho příbuzných se nachází na Jamajce. Skupina studentů mu proto chtěla pomoci. Rozjela anonymní webovou stránku, kam mohli dárci poslat peníze, aby mohl Gordon společně se svou manželkou navštívit rodinu.

Když Gordonovi studenti peníze předávali, rozplakal se. „Chci vám všem moc a moc poděkovat,“ jásal. „Jsem šťastný. Myslím, že každý ze studentů by měl jet se mnou. Vždy se snažím pro ně udělat to nejlepší. Když uklízím v knihovně, povídám si s nimi a dávám jim rady. Snažím se je povzbudit, aby si v životě vedli co nejlépe, až dokončí svá studia,“ okomentoval jejich dobrý skutek Gordon.

Zdroj: independent.co.uk

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie