Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Studenti uspěli s pexesem na mezinárodní designové soutěži v Tokiu

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Studenti ze zlínské Univerzity Tomáše Bati si přivezli hned dvě ocenění za design ze světové výstavě Pairs in Squares v Tokiu. V rámci Tokyo Design Weeku 2015 si zlínská fakulta odnesla cenu za design české hry pexesa Grand Prix University Award for Overseas a také Sekisui Corporate Award. Porota tím ocenila unikátnost osmi designových produktů studentů Fakulty multimediálních komunikaci, které představovaly české tradice a zvyklosti.

Propojení české hry pexesa a designových produktů studentů zlínské fakulty zaujalo nejen návštěvníky Tokyo Design Weeku, ale i porotu soutěže, která zlínské fakultě udělila dvě ocenění. „Děkuji všem studentům, kteří se podíleli na realizaci projektu Pairs in Squares. Odvedli skvělou práci, což ocenila akademická i profesionální sféra zabývající se designem,“ komentoval ocenění při přebírání ceny vedoucí výstavy Ondřech Puchta, který vyučuje na zlínské UTB.

Hra pexeso původně vychází z japonské hry Kai Awase a letos oslavuje své padesátileté výročí. „Moc mě těší, že se fakultě daří tak dobře nás reprezentovat na světové výstavě. Jsem ráda, že umožňuje studentům zapojovat se do tolika zajímavých projektů,“ uvedla studentka financí Andrea Chlupová.

Tokyo Design Week se letos konal již po třicáté a za dobu svého fungování se stal mezinárodně uznávaným a vyhledávaným festivalem. Každý rok ho navštíví okolo sto tisíc návštěvníků.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie