Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Štědrý večer u nás pravidelně patří pohádkám. Jaké televizní pořady bodují v sousedních zemích?

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Depositphotos

K vánočním svátkům patří neodmyslitelně rodinné sledování televizního programu. Podle agentury Atmedia Czech s.r.o. se na televizi v průběhu svátků dívá téměř 9 milionů Čechů. Sledovanost vánočních pořadů je již pravidelně nejvyšší za celý rok.

První příčky sledovanosti obsazuje každoročně program Štědrého dne. V Česku tak mezi jednoznačně nejoblíbenější pořady patří vánoční pohádky. Například v loňském roce si za celý rok pustilo nejvíce diváků novou pohádku O vánoční hvězdě či tradiční Tři oříšky pro Popelku. V těsném závěsu za štědrovečerním programem pak typicky následují pohádky a další pořady vysílané v ostatních svátečních dnech.

Podobný trend lze pozorovat také v Polsku, kde je každý rok jedním z nejsledovanějších pořadů americký film Sám doma vysílaný na Štědrý den. Slováci, stejně jako Češi, mají slabost pro klasickou pohádku Tři oříšky pro Popelku, která pravidelně vede na žebříčku nejsledovanějších pořadů. Naopak diváci v Rakousku či Německu si na vánoční program příliš nepotrpí. Mezi deseti nejsledovanějšími pořady za rok 2020 se tak nachází zpravodajské pořady, seriály, filmy či reality show vysílané v průběhu roku.

I v České republice patří tyto žánrové programy k nejsledovanějším v roce, rozdíl je ovšem v tom, že pořady vysílané v průběhu vánočních svátků se s železnou pravidelností vždy dostanou do první desítky,“ uvedl vedoucí průzkumu a marketingu ve společnosti Atmedia Pavel Müller.

Zdroj: Feedit, Lupa.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Jaké je být čarodějem? Vyrazte na cestu Bradavickým expresem Harryho Pottera

Sucho trápí malé i velké. Zvířata potřebují zprostředkovat přístup k vodě

Zachraňte vaše srdce. Co pomáhá jeho regeneraci?

Chcete miminko? Místo, kde žijete, má vliv na schopnost otěhotnět

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Podle názvu byste si ji mohli splést s příručkou pro péči o zahradu. Tato kniha vám ale spíš poradí…