Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Štědrý večer u nás pravidelně patří pohádkám. Jaké televizní pořady bodují v sousedních zemích?

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Depositphotos

K vánočním svátkům patří neodmyslitelně rodinné sledování televizního programu. Podle agentury Atmedia Czech s.r.o. se na televizi v průběhu svátků dívá téměř 9 milionů Čechů. Sledovanost vánočních pořadů je již pravidelně nejvyšší za celý rok.

První příčky sledovanosti obsazuje každoročně program Štědrého dne. V Česku tak mezi jednoznačně nejoblíbenější pořady patří vánoční pohádky. Například v loňském roce si za celý rok pustilo nejvíce diváků novou pohádku O vánoční hvězdě či tradiční Tři oříšky pro Popelku. V těsném závěsu za štědrovečerním programem pak typicky následují pohádky a další pořady vysílané v ostatních svátečních dnech.

Podobný trend lze pozorovat také v Polsku, kde je každý rok jedním z nejsledovanějších pořadů americký film Sám doma vysílaný na Štědrý den. Slováci, stejně jako Češi, mají slabost pro klasickou pohádku Tři oříšky pro Popelku, která pravidelně vede na žebříčku nejsledovanějších pořadů. Naopak diváci v Rakousku či Německu si na vánoční program příliš nepotrpí. Mezi deseti nejsledovanějšími pořady za rok 2020 se tak nachází zpravodajské pořady, seriály, filmy či reality show vysílané v průběhu roku.

I v České republice patří tyto žánrové programy k nejsledovanějším v roce, rozdíl je ovšem v tom, že pořady vysílané v průběhu vánočních svátků se s železnou pravidelností vždy dostanou do první desítky,“ uvedl vedoucí průzkumu a marketingu ve společnosti Atmedia Pavel Müller.

Zdroj: Feedit, Lupa.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Dospívající, kteří prožijí pocit lásky, vyrůstají ve zdravé dospělé, zjistili vědci

Loono radí, jaké preventivní prohlídky letos podstoupit

Nový Špaček pro mladou generaci? Libor Neuwirth zpřístupňuje taje etikety pro každého

Další Suchej únor se blíží. Budete držet měsíc bez alkoholu?

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…