Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Startuje Týden čtení dětem, podporuje lásku k literatuře

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: celeceskoctedetem.cz

Symbolicky na den dětí dnes začala celorepubliková akce Týden čtení dětem. Koná se už posedmé v řadě, opět s cílem motivovat nejen děti a mládež, ale i dospělé k pravidelnému čtení a rozvíjení lásky k literatuře.

„Přirozený rituál předčítání dětem mizí z rodin. Zastoupily ho obrazy v televizi a na počítači. Hlavní příčinou je zdánlivý nedostatek času rodičů. Jde však spíš o nedostatek chtění,“ uvedla Eva Katrušáková, zakladatelka a ředitelka iniciativy Celé Česko čte dětem. Doplňuje, že mezi čtenou a animovanou pohádkou je velký rozdíl, každá totiž stimuluje jiná mozková centra.

Týden čtení dětem přinese řadu akcí zahrnujících besedy, předčítání, výstavy nebo hry. Loni se k iniciativě připojilo přes 150 škol, školek, knihoven, literárních kaváren a dalších organizací. Uspořádané akce celkem navštívilo zhruba sedm tisíc dětí.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.