Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Spoluzakladatel Airbnb daroval 25 miliónů dolarů neziskové organizaci The Ocean Cleanup

Nový Systém 03 bude efektivnější v čištění vod. Foto: The Ocean Cleanup

Spoluzakladatel společnosti zprostředkující ubytování Airbnb Joe Gebbia daroval v přepočtu přes 500 miliónů korun neziskové organizaci The Ocean Cleanup. Ta se zabývá čištěním řek a oceánů, soustředí se zejména na plasty. Tento dar představuje dosud nejvyšší soukromě obdrženou částku, kterou organizace získala.

Nizozemský mezinárodní neziskový projekt The Ocean Cleanup chce tyto peníze použít hlavně k rozvoji nového Systému 03. Ten má být ještě efektivnější než současný Systém 02, který se nachází v takzvané Velké tichomořské odpadové skvrně a který dosud odstranil téměř 200 tisíc kilogramů plastu. Podle zakladatele a generálního ředitele organizace Boayna Slata bude Systém 03 čistit oceán až desetkrát rychleji než předchozí systém.

Jsem hrdý na to, že mohu být partnerem The Ocean Cleanup v jejich zásadní práci na odstranění škodlivých plastů z našich oceánů,“ říká Gebbia. „The Ocean Cleanup vytvořil systémy a technologie, které skutečně fungují ve velkém měřítku. Doufám, že tento dar inspiruje ostatní, aby jednali.“

Jako neziskový projekt potřebuje tato organizace k dosažení vytyčených cílů finanční dary. „Joeova pokračující podpora mise The Ocean Cleanup má přímý dopad na naše operace po celém světě,“ říká Slat a doplňuje: „Částečně díky jeho štědré pomoci jsme schopni rozšířit naši práci v oceánech a řekách, což nám pomáhá dosáhnout našeho cíle zbavit světové oceány plastů. Jménem největšího světového ekosystému jsme nesmírně vděční za podporu.“

Související články

Zaručeně zlepší den

Snížení používání sociálních médií zlepšuje vnímání vlastního těla u mladých lidí

Nejstarší ježek na světě žil v Dánsku

Řemeslo je v dnešní době umění, děti si to můžou vyzkoušet, říká ředitel ostravské Fajne dilny

Které písničky dělají lidem největší radost?

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Lidé jsou křehcí jako sníh a každý z nás potřebuje občas místo pro sebe. To se ve své prvotině…