Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Spoluzakladatel Airbnb daroval 25 miliónů dolarů neziskové organizaci The Ocean Cleanup

Nový Systém 03 bude efektivnější v čištění vod. Foto: The Ocean Cleanup

Spoluzakladatel společnosti zprostředkující ubytování Airbnb Joe Gebbia daroval v přepočtu přes 500 miliónů korun neziskové organizaci The Ocean Cleanup. Ta se zabývá čištěním řek a oceánů, soustředí se zejména na plasty. Tento dar představuje dosud nejvyšší soukromě obdrženou částku, kterou organizace získala.

Nizozemský mezinárodní neziskový projekt The Ocean Cleanup chce tyto peníze použít hlavně k rozvoji nového Systému 03. Ten má být ještě efektivnější než současný Systém 02, který se nachází v takzvané Velké tichomořské odpadové skvrně a který dosud odstranil téměř 200 tisíc kilogramů plastu. Podle zakladatele a generálního ředitele organizace Boayna Slata bude Systém 03 čistit oceán až desetkrát rychleji než předchozí systém.

Jsem hrdý na to, že mohu být partnerem The Ocean Cleanup v jejich zásadní práci na odstranění škodlivých plastů z našich oceánů,“ říká Gebbia. „The Ocean Cleanup vytvořil systémy a technologie, které skutečně fungují ve velkém měřítku. Doufám, že tento dar inspiruje ostatní, aby jednali.“

Jako neziskový projekt potřebuje tato organizace k dosažení vytyčených cílů finanční dary. „Joeova pokračující podpora mise The Ocean Cleanup má přímý dopad na naše operace po celém světě,“ říká Slat a doplňuje: „Částečně díky jeho štědré pomoci jsme schopni rozšířit naši práci v oceánech a řekách, což nám pomáhá dosáhnout našeho cíle zbavit světové oceány plastů. Jménem největšího světového ekosystému jsme nesmírně vděční za podporu.“

Související články

Zaručeně zlepší den

Kniha Rok dobrých zpráv Martina Smatany vykouzlí úsměv na tváři

Dnes je světový den štědrosti a dobrých skutků, jak jej strávíte vy?

Díky žížalám máme co jíst. Jsou zodpovědné za 140 milionů tun jídla ročně

V Česku se objevil nový živočich, vědci jej našli omylem

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Lidstvo odjakživa fascinují záhady a neprobádané věci. Nejspíš i proto naše čtenáře nejvíc baví…