Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Speciální webová stránka chce pomáhat lidem po úrazech

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Úroveň zdravotnictví v Česku patří k nejvyšším, jsou ale oblasti, v nichž máme stále mezery. Například ohledně péče poskytované po úrazu u nás panuje velká neinformovanost. Web Poúrazová péče se to rozhodl změnit.

„Klademe si za cíl postupně zaplnit mezeru v informacích, které má k dispozici veřejnost, ale i lékaři. Většinu lidí totiž nikdy ani nenapadlo přemýšlet o tom, jak by jim vážný úraz při autohavárii mohl změnit život,“ vysvětlil garant projektu a paralympijský medailista Jan Povýšil.

Projekt by se chtěl stát komplexním zdrojem informací o možnostech poúrazové péče, podaných co nejsrozumitelnější formou. Na webu lze najít zajímavá fakta i poradnu. Ta mimo jiné poradí, jak se chovat při dopravní nehodě.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.