Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Speciální SPZ a ceník na dveřích. Situace s pražskými taxíky se mění k lepšímu

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Po jednáních primátorky Prahy Adriany Krnáčové se zástupci taxislužeb zřejmě čeká taxikáře mnoho změn – budou muset dodržovat standardy v oblékání, pořídit si speciální registrační značku pro taxikáře a na svá auta z několika stran nalepit ceník svých služeb.

Taxikáři s vedením Prahy jednali o změnách v taxislužbách. Mluvilo se například o zpřísnění požadavků na spolehlivost řidiče či o tom, kdo může z kontrolních orgánů řidičům ukládat kauce. Momentálně je v plánu zavedení speciální registrační značky (SPZ) pro taxikáře, přičemž návrh musí nejdříve navrhnout zástupci Ministerstva dopravy příslušnému odboru.

„Dohodli jsme se, že do novely zapracujeme zpřísnění nároků na spolehlivost řidiče nebo třeba rozšíření kontrolních orgánů, které budou moci ukládat kauce. Pokud by se novelu podařilo prosadit, mohla by Městská policie nebo úředníci magistrátu trestat nepoctivé taxikáře bez asistence Policie ČR a mohli bychom tak převzít situaci v taxislužbě do vlastních rukou,“ okomentovala výsledky jednání Krnáčová.

Dalším z vyjednaných bodů je i zavedení standardů v oblékání. Řidiči tak nově nebudou smět nosit kraťasy, tílko či pantofle. Podle Krnáčové jsou taxikáři často ti, se kterými cizinci přicházejí do prvního kontaktu, a například oblečení řidiče může utvářet celkový dojem o Praze. Novinkou má být i zavedení viditelného ceníku na obou zadních dveřích i na palubní desce.

Související články

Zaručeně zlepší den

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Ve vesmíru je veselo. NASA zachytila usmívající se Slunce

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…