Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Speciální SPZ a ceník na dveřích. Situace s pražskými taxíky se mění k lepšímu

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Po jednáních primátorky Prahy Adriany Krnáčové se zástupci taxislužeb zřejmě čeká taxikáře mnoho změn – budou muset dodržovat standardy v oblékání, pořídit si speciální registrační značku pro taxikáře a na svá auta z několika stran nalepit ceník svých služeb.

Taxikáři s vedením Prahy jednali o změnách v taxislužbách. Mluvilo se například o zpřísnění požadavků na spolehlivost řidiče či o tom, kdo může z kontrolních orgánů řidičům ukládat kauce. Momentálně je v plánu zavedení speciální registrační značky (SPZ) pro taxikáře, přičemž návrh musí nejdříve navrhnout zástupci Ministerstva dopravy příslušnému odboru.

„Dohodli jsme se, že do novely zapracujeme zpřísnění nároků na spolehlivost řidiče nebo třeba rozšíření kontrolních orgánů, které budou moci ukládat kauce. Pokud by se novelu podařilo prosadit, mohla by Městská policie nebo úředníci magistrátu trestat nepoctivé taxikáře bez asistence Policie ČR a mohli bychom tak převzít situaci v taxislužbě do vlastních rukou,“ okomentovala výsledky jednání Krnáčová.

Dalším z vyjednaných bodů je i zavedení standardů v oblékání. Řidiči tak nově nebudou smět nosit kraťasy, tílko či pantofle. Podle Krnáčové jsou taxikáři často ti, se kterými cizinci přicházejí do prvního kontaktu, a například oblečení řidiče může utvářet celkový dojem o Praze. Novinkou má být i zavedení viditelného ceníku na obou zadních dveřích i na palubní desce.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Psi, kteří za páníčka položí i život. Přečtěte si příběhy nejstatečnějších psů roku 2019

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.