Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Speciální SPZ a ceník na dveřích. Situace s pražskými taxíky se mění k lepšímu

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Po jednáních primátorky Prahy Adriany Krnáčové se zástupci taxislužeb zřejmě čeká taxikáře mnoho změn – budou muset dodržovat standardy v oblékání, pořídit si speciální registrační značku pro taxikáře a na svá auta z několika stran nalepit ceník svých služeb.

Taxikáři s vedením Prahy jednali o změnách v taxislužbách. Mluvilo se například o zpřísnění požadavků na spolehlivost řidiče či o tom, kdo může z kontrolních orgánů řidičům ukládat kauce. Momentálně je v plánu zavedení speciální registrační značky (SPZ) pro taxikáře, přičemž návrh musí nejdříve navrhnout zástupci Ministerstva dopravy příslušnému odboru.

„Dohodli jsme se, že do novely zapracujeme zpřísnění nároků na spolehlivost řidiče nebo třeba rozšíření kontrolních orgánů, které budou moci ukládat kauce. Pokud by se novelu podařilo prosadit, mohla by Městská policie nebo úředníci magistrátu trestat nepoctivé taxikáře bez asistence Policie ČR a mohli bychom tak převzít situaci v taxislužbě do vlastních rukou,“ okomentovala výsledky jednání Krnáčová.

Dalším z vyjednaných bodů je i zavedení standardů v oblékání. Řidiči tak nově nebudou smět nosit kraťasy, tílko či pantofle. Podle Krnáčové jsou taxikáři často ti, se kterými cizinci přicházejí do prvního kontaktu, a například oblečení řidiče může utvářet celkový dojem o Praze. Novinkou má být i zavedení viditelného ceníku na obou zadních dveřích i na palubní desce.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.