Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Španělský ostrov směřuje k produkci výhradně obnovitelné energie

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: StockSnap.io

El Hierro je malý ostrůvek v Atlantickém oceánu náležící ke Španělsku. Ostrůvek, který usiluje o využívání výhradně zelené energie. Našlápnuto k tomu má výborně.

V červnu 2014 spustila provoz místní elektrárna Gorona del Viento. Díky soustavě skládajících se z pěti větrníků a dvou vodních nádrží může získávat energii jak z větru, tak z vody. Aktuálně produkuje zhruba polovinu veškeré energie potřebné na ostrově. Plány k dnešnímu dni počítaly se stoprocentním pokrytím, i tak jde o velmi slibný výkon.

El Hierro si klade za cíl stát se do roku 2020 čistým ostrovem. To zahrnuje vedle stoprocentní produkce obnovitelné energie také využívání elektrických automobilů či provoz biozemědělství.

Zdroj: ceskenoviny.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Keňská inženýrka vyrábí z plastového odpadu cihly pětkrát pevnější než beton

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.