Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Soutěž Neziskovka roku 2019 má své vítěze, rozhodovala porota i veřejnost

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Neziskovka roku

Prestižní ocenění Neziskovka roku se letos udělovalo už po sedmé. Šanci přitom měly malé i velké organizace. Kromě odborné poroty navíc přispěla poradním hlasem také veřejnost.

Během slavnostního předávání, které se konalo 14. ledna v pražské Malostranské besedě, převzaly prestižní titul Neziskovka roku 2019 neziskové organizace hned ve čtyřech kategoriích. Za malé neziskovky to byla Tělocvičná jednota Sokol Milovice, středním vévodila organizace Na počátku, která pomáhá maminkám s dětmi v tísni. Prvenství mezi velkými neziskovými organizacemi získala Linka bezpečí.

Cenu veřejnosti pak převzal ředitel prachatického Hospice sv. Jana N. Neumanna, který tak zopakoval svůj úspěch z roku 2017. Z celkového počtu 2884 hlasů jich tentokrát získal 522.

Ocenění už tradičně uděluje Nadace rozvoje občanské společnosti. Každá vítězná organizace si odnesla trofej ve tvaru hranolu z optického skla, finanční odměnu ve výši 20 tisíc korun a věcné dary od partnerů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.