Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Soutěž Neziskovka roku 2019 má své vítěze, rozhodovala porota i veřejnost

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Neziskovka roku

Prestižní ocenění Neziskovka roku se letos udělovalo už po sedmé. Šanci přitom měly malé i velké organizace. Kromě odborné poroty navíc přispěla poradním hlasem také veřejnost.

Během slavnostního předávání, které se konalo 14. ledna v pražské Malostranské besedě, převzaly prestižní titul Neziskovka roku 2019 neziskové organizace hned ve čtyřech kategoriích. Za malé neziskovky to byla Tělocvičná jednota Sokol Milovice, středním vévodila organizace Na počátku, která pomáhá maminkám s dětmi v tísni. Prvenství mezi velkými neziskovými organizacemi získala Linka bezpečí.

Cenu veřejnosti pak převzal ředitel prachatického Hospice sv. Jana N. Neumanna, který tak zopakoval svůj úspěch z roku 2017. Z celkového počtu 2884 hlasů jich tentokrát získal 522.

Ocenění už tradičně uděluje Nadace rozvoje občanské společnosti. Každá vítězná organizace si odnesla trofej ve tvaru hranolu z optického skla, finanční odměnu ve výši 20 tisíc korun a věcné dary od partnerů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…