Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Službu SeniorTaxi využijí starší občané od ledna i ve Frýdku-Místku

Zdroj fotografie: Pixabay

Čím jsou lidé starší, tím je pro ně přeprava komplikovanější a náročnější. Mnoho seniorů špatně vidí, takže si netroufají řídit auto, jiným se zase zhoršuje hybnost. Města napříč republikou se snaží této skupině občanů vycházet vstříc a zavádějí speciální službu, kterou je senior taxi.

Nově se k obcím nabízejícím taxi pro seniory od 20. ledna připojí i Frýdek-Místek. Službu budou moci využívat občané starší 70 let s trvalým pobytem na území města, věkem nad 70 let a speciální průkazkou. Maximální počet svezení je šestkrát do měsíce. Za jednu jízdu zaplatí 20 korun. Přeprava bude možná každý den od 6 do 14 hodin. Senior přitom může být přepraven i s doprovodem, který platbu nehradí. Službu bude možné objednat od 6 do 18 hodin na telefonním čísle +420 777 359 100.

Levnější doprava speciálním taxíkem pro seniory se rozmáhá do všech koutů České republiky. Už v roce 2018 tuto službu poskytovalo téměř 70 obcí. Nyní bude počet ještě vyšší. Naposledy jsme informovali o novém zavedení této služby do Opavy.

Zdroj: novinky.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.