Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

SeniorTaxi bude nově fungovat i v Opavě

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Města v České republice se čím dál častěji snaží vycházet vstříc seniorům. Jedním z projektů je služba SeniorTaxi, která funguje ve více než 70 městech a obcích v České republice. Nově ji chtějí zavést i v Opavě.

Spolu s přibývajícím věkem může být pro osoby důchodového věku náročná přeprava městskou hromadnou dopravou nebo vlastním autem. Tento problém pomáhá řešit v řadě měst již fungující služba SeniorTaxi. Město Opava se od dubna příštího roku připojí k obcím v Moravskoslezském kraji, které už službu zavedly. Auta SeniorTaxi odvezou zájemce do nemocnice nebo na úřady za zvýhodněnou cenu 30 korun.

Služba bude dostupná seniorům nad 70 let a držitelům průkazu zdravotního postižení. V praxi to bude fungovat tak, že se zájemci o SeniorTaxi dopředu zaevidují, aby mohli využívat jednotnou cenu. Na službu budou vyčleněny zpočátku tři automobily. Jezdit budou každý den od šesti hodin ráno do čtyř odpoledne. Jeden uživatel může službu během měsíce využít čtyřikrát. Město ji bude ve zkušebním provozu dotovat částkou půl milionu korun. Prvního půl roku od spuštění projektu bude služba testována, poté je plán rozšířit ji do městských částí.

Zdroj: ostrava.rozhlas.cz, opava-city.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Už druhé prázdniny po sobě bude velká část Čechů trávit dovolenou v tuzemsku. Letos na jaře vyšla…