Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Slůně následuje svou zachránkyni, kamkoliv se pohne

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Malé slůně čelilo jisté smrti. Jen pár dnů stará sloní slečna Moyo se málem stala kořistí smečky hyen, kdyby ji nenašli správci hlídky a včas nezasáhli. Ti poté malou Moyo odvezli do rezervace Wild Is Life, kterou založila Roxy Danckwerts a stala se novou mámou pro opuštěné slůně.

Nyní má Moyo 14 měsíců a následuje Roxy Danckwerts všude, kam se hne. „Zná můj hlas, mou vůni a nějakým způsobem vždy ví, kde se právě nacházím. Ale vůbec netuším jak!“ uvádí Danckwerts, které naopak nečiní žádné potíže identifikovat sloní slečnu. Ta už je na svůj věk velká a statná a nadělá hluk, když se prochází okolo domu.

„Je jednou z těch zvířat, ke kterým jsem si vytvořila neobyčejné pouto přátelství, důvěry a lásky,“ říká Danckwerts. „Nechat ji jít bude těžké. Nicméně, jsem si jistá, že je to krok, který musí být učiněn. Chci pro tohoto sloního sirotka to nejlepší. A nejlepší pro ni bude získat svobodu,“ doplňuje zachránkyně.

Zdroj: www.boredpanda.com

Související články

Ze světa

Na Slovensko míří milovníci freeridu

Společnost

Majitelé zvířat jsou podle vědců šťastnější a zdravější

Ze světa

V Japonsku fungují pečovatelské domy pro stará zvířata

Příroda a ekologie

Lvíčata, makak i klokánek. 10 mláďat, která se narodila v zoo v roce 2019

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak vyzrát na virus? Češi vyvinuli první nanovlákenný respirátor FFP3 na světě

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.