Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sloní reality show. Stádo chobotnatců brázdící jih Číny se stalo celosvětovou senzací

Ilustrační foto: Pexels

Kamkoliv se hnou, jsou eskortováni policií, a když jedí nebo spí, sledují je miliony lidí. Skupina patnácti slonů má svou neoficiální reality show. Na cestu se vydali loni po útěku z rezervace Si-šuang-pan-na u hranic s Barmou. Od té doby urazili více než pět set kilometrů.

Záběry, kterými se baví lidé na internetu, mají podle CNN prozaický důvod. Úřady se snaží sledovat, kudy se stádo vydá, a následně jej navést mimo obydlené oblasti a úrodu. Sloni zatím navštívili několik farem a zavlažovacích kanálů, prodejnu automobilů, nebo dokonce domov důchodců, kde strčili choboty do několika pokojů.

Zvířata za svou pouť zničila úrodu za miliony korun, internetoví fanoušci jim to ale promíjí. Velký podíl na tom mají tři roztomilá slůňata, z nichž se jedno narodilo až během dobrodružného putování. Videa, na kterých s dětským nadšením a neohrabaností objevují okolní svět, mají miliony sledujících.

Proč se sloni, kteří jsou obvykle vázáni k místu, kde žijí, vydali na sever, není známo. Mohli se ztratit, vyhnal je úbytek lesa, nebo se nechali zlákat touhou po kukuřici a tropickém ovoci. „Tohle je příklad, který nám v reálném čase ukazuje, jak důležité je řešit problémy přírodního prostředí a jejich příčiny ve prospěch jak lidí, tak živočichů,“ upozorňuje pro agenturu AP Nilanga Jayasinghe, specialistka ochrany asijských druhů z organizace World Wildlife Fund.

Související články

Zaručeně zlepší den

Snížení používání sociálních médií zlepšuje vnímání vlastního těla u mladých lidí

Značka dříve než auto. Nový zákon pomůže s administrativou nejen autodopravcům

Řemeslo je v dnešní době umění, děti si to můžou vyzkoušet, říká ředitel ostravské Fajne dilny

Vařím pro dobrou věc: festival na podporu autismu nabídne gastro speciality i pohodovou zábavu

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …