Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Slezsko je evropským centrem špičkových techniků a výroby autosvětel

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Své hlavní vývojové centrum zřídila v Šenově u Nového Jičína americká firma specializující se na výrobu automobilových světel. Spolu s dalšími pobočkami nacházejícími se na východě republiky se tak z oblasti stalo evropské centrum výroby světel pro automobily. Viceprezident firmy je přesvědčen, že čeští konstruktéři patří k nejlepším na světě, plánuje proto přijmout další desítky zaměstnanců.

Viceprezident americké společnosti zabývající se výrobou světel do aut Varroc Lighting Systém Todd Morgan je nadšený, čeští technici jsou podle něho nejlepší z těch, se kterými pracoval, přičemž hledal v různých zemích po celém světě. Americká firma sídlící v Michiganském Plymouthu má proto v Šenově u Nového Jičína své hlavní vývojové centrum, jež patří v porovnání s výrobními provozovnami v Mexiku, Indii nebo Číně k největším a nejdůležitějším. Kromě Šenova u Nového Jičína má firma v rámci České republiky pobočku v Rychvaldu na Karvinsku a vývojovou kancelář napojenou na místní technickou univerzitu v Ostravě.

Morganovo nadšení pro práci českých vývojářů je natolik vysoké, že pobočce u Nového Jičína přezdívá „center of excellence“. Vše ostatně potvrzují konkrétní čísla – v České republice zaměstnává firma 2300 zaměstnanců z celkového počtu 5000 rozmístěných různě po světě. Stále jich je ale málo, pokud tedy patříte k elektrotechnikům, optikům, expertům na konstrukci a plasty nebo programovým manažerům, můžete u této firmy uspět, neboť v následujících měsících plánuje přijmout přes sto inženýrů do vývoje, další stovku pak během příštího roku. V současné době pro ně firma připravuje nové kanceláře, do roku 2019 se pak Varroc chystá do českých závodů investovat 1,28 miliardy korun.

Kvalitu firmy potvrzují její zákazníci – značky patřící ke špičce automobilového průmyslu – Škoda Superb, Ford Fiesta, Tesla, Land Rover, Volkswagen, Jaguar nebo Bentley.

Vývojáři nyní pracují na nejpokročilejších systémech matricového adaptivního osvětlení a světlech využívajících organické diody. Budoucnost tak patří LED diodám a laseru, noví technici se proto mohou těšit prací na špičkových projektech toho nejlepšího, co současný automobilový průmysl nabízí.

Zdroj: idnes.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Citymind: Nadějný AI projekt z Česka

„Hovězí rýže“ z Jižní Koreje. Bude to jídlo budoucnosti?

Světelná terapie by mohla pomoci milionům pacientů se srdečními problémy

V Česku za posledních pět let přibylo více než 4 miliony stromů

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…