Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Slezsko je evropským centrem špičkových techniků a výroby autosvětel

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Své hlavní vývojové centrum zřídila v Šenově u Nového Jičína americká firma specializující se na výrobu automobilových světel. Spolu s dalšími pobočkami nacházejícími se na východě republiky se tak z oblasti stalo evropské centrum výroby světel pro automobily. Viceprezident firmy je přesvědčen, že čeští konstruktéři patří k nejlepším na světě, plánuje proto přijmout další desítky zaměstnanců.

Viceprezident americké společnosti zabývající se výrobou světel do aut Varroc Lighting Systém Todd Morgan je nadšený, čeští technici jsou podle něho nejlepší z těch, se kterými pracoval, přičemž hledal v různých zemích po celém světě. Americká firma sídlící v Michiganském Plymouthu má proto v Šenově u Nového Jičína své hlavní vývojové centrum, jež patří v porovnání s výrobními provozovnami v Mexiku, Indii nebo Číně k největším a nejdůležitějším. Kromě Šenova u Nového Jičína má firma v rámci České republiky pobočku v Rychvaldu na Karvinsku a vývojovou kancelář napojenou na místní technickou univerzitu v Ostravě.

Morganovo nadšení pro práci českých vývojářů je natolik vysoké, že pobočce u Nového Jičína přezdívá „center of excellence“. Vše ostatně potvrzují konkrétní čísla – v České republice zaměstnává firma 2300 zaměstnanců z celkového počtu 5000 rozmístěných různě po světě. Stále jich je ale málo, pokud tedy patříte k elektrotechnikům, optikům, expertům na konstrukci a plasty nebo programovým manažerům, můžete u této firmy uspět, neboť v následujících měsících plánuje přijmout přes sto inženýrů do vývoje, další stovku pak během příštího roku. V současné době pro ně firma připravuje nové kanceláře, do roku 2019 se pak Varroc chystá do českých závodů investovat 1,28 miliardy korun.

Kvalitu firmy potvrzují její zákazníci – značky patřící ke špičce automobilového průmyslu – Škoda Superb, Ford Fiesta, Tesla, Land Rover, Volkswagen, Jaguar nebo Bentley.

Vývojáři nyní pracují na nejpokročilejších systémech matricového adaptivního osvětlení a světlech využívajících organické diody. Budoucnost tak patří LED diodám a laseru, noví technici se proto mohou těšit prací na špičkových projektech toho nejlepšího, co současný automobilový průmysl nabízí.

Zdroj: idnes.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Demonstrace měly smysl. Okolí Eiffelovky zůstane zelené

Ve Virginii byl právě zahájen největší světový projekt 3D tištěného bydlení

Nově objevený planetární systém může ukrývat život. Leží v galaktickém sousedství Země

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …