Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Skupina nadšenců chce vzkřísit jeden ze sedmi divů světa

Jeden ze 7 divů světa možná čeká vzkřísení. Zdroj: youtube.com

Mladí inženýři, architekti a archeologové z jihu Evropy se rozhodli obnovit jeden ze sedmi divů světa, a to Rhodský kolos. Nadšenci z Řecka, Španělska, Itálie a Velké Británie plánují nejen vzkřísit starodávnou památku, ale navíc z ní udělat i muzeum a maják přístupný veřejnosti. Tímto smělým nápadem v nedávné době zaujali svět a nyní shánějí finanční prostředky na jeho uskutečnění.

Stavba, kterou si mladí nadšenci vysnili, by vyšla v přepočtu asi na 6,5 miliardy korun. Podle návrhu by měla být vysoká asi 150 metrů, čím by asi pětkrát převyšovala její skutečnou antickou předlohu. Nový Rhodský kolos by měl v sobě ukrývat muzeum i knihovnu a být tak významným turistickým cílem. Mladí architekti a inženýři jsou ale zatím stále v procesu shánění financí, takže není jisté, zda se jejich nápad stane skutečností.

Rhodský kolos v původní podobě vznikl na přelomu 4. a 3. století před naším letopočtem a byl zničen při zemětřesení šestašedesát let poté, co ho tamní obyvatelé dokončili. Byl označen za jeden ze sedmi divů světa společně například s pyramidami v Egyptě, Artemidiným chrámem v Efesu nebo zahradami královny Semiramis v Babylónu. Na video, které zachycuje předpokládanou podobu Rhodského kolosu a muzea, se můžete podívat zde.

Zdroj: ČTK, Youtube

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.