Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Škoda je nej

Dle průzkumu společnosti Auto Express usedají nejspokojenější řidiči za volant automobilů značky Škoda. Tak je tomu alespoň ve Spojeném království, kde za volant této značky usedá více než 50 000 Britů.

Nedávný průzkum trhu poukázal na to, že Škoda vyrábí vozidla, se kterými jsou zákazníci nejvíce spokojení. Nejedná se ovšem o ojedinělý případ, v žebříčku spokojenosti řidičů se automobily značky Škoda umístily na všech třech nejvyšších příčkách, a z toho vítězný Yeti bodoval již po třetí za sebou.

Řidiči hodnotili jak spolehlivost a technické zpracování, tak náklady na provoz spolu s náročností na řízení a celkovou všestranností vozidla. Na prvním místě se suverénně umístila Škoda Yeti, na druhém Citigo (s 92.62% mírou spokojenosti) a na třetím pak Superb (91.68% mírou spokojenosti). Na toto hodnocení mohou být Češi náležitě hrdí, neboť to poukazuje na dobré jméno české automobilky ve světě. Škodovce byl také udělen titul za nejvhodnější rodinné auto, nejlepší malé auto a nejvýhodnější poměr cena/výkon.

Je až téměř neuvěřitelné, v kolika kategoriích náš producent převálcoval ostatní automobilky. A co na takové neochvějné vítězství říkají rivalové? Většině samozřejmě tuhne úsměv na tváři, jediné spokojené může být snad pouze BMW, které se umístilo těsně za Superbem s celkovou mírou spokojenosti 91.45 %.

Škoda tedy pokořila nejen velké konkurenty jako například Audi či Mercedes Benz, ale i samotný Volkswagen, jímž byla před několika lety odkoupena. Byť se například v Británii dlouhou dobu tradovaly neomalené vtípky o podřadnosti naší automobilky, Škoda je teď tím, „kdo se směje naposled“ (a nejlépe!).

Průzkum potvrdil, že dnešním zákazníkům záleží nejvíce na kvalitě a spolehlivosti, což jsou klíčové znaky nejen vítězného Yetiho, který spatřil světlo světa teprve před čtyřmi lety, ale i mnoha jeho dalších „příbuzných“.

50 000 řidičů se tedy shodlo na tom, že Škoda je rozhodně top vozidlo, co se týče nejen bezpečnosti, ale i pohodlí, praktičnosti a výkonu. Výhodou jsou také nízké náklady na provoz. Můžeme tedy pozorovat, že česká auta tak trochu reflektují českou povahu a reprezentují ty samé hodnoty, které Češi zživotňují, a je tedy skvělé, že se tyto znaky ve světě těší čím dál tím větší oblibě!

Zdroj: http://www.thisismoney.co.uk/money/cars/article-2611229/Best-cars-2014-Skoda-takes-slots-Auto-Express-awards.html

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Přinášíme tipy na smysluplné dárky. Udělají vám radost a zároveň pomohou druhým

Inspirativní rozhovor

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Přečtěte si rozhovor s Terezou Drahoňovskou, která svůj příběh s alopecií popisuje v originálním komiksu Bez vlasů.