Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Setkávač umožňuje seniorům bezpečně potkat členy rodiny i v době pandemie

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: ČOV/Barbora Reichová

Potkat se s rodinou bez rizika nákazy? I to už je možné. Takzvaný Setkávač nově umožňuje seniorům bezpečné setkání s rodinou v době koronavirové pandemie. Nyní zařízení slouží klientům domova seniorů v říčanské místní části Voděrádky.

Představení projektu Českého olympijského výboru a jeho partnerů s názvem Setkávač u Domova pro seniory v Říčanech, 18. května. Zdroj fotografie: ČOV/Barbora Reichová

Setkávač je kontejnerovým přívěsem, ve kterém si lidé nejvíce ohrožení onemocněním mohou bez obav promluvit se svými nejbližšími, aniž by mezi nimi byla veliká vzdálenost. Odděluje je akorát stěna z plexiskla. Zvuky přenáší mikrofony a reproduktory. Zařízení je také vybaveno čističkou vzduchu a po každé návštěvě je dezinfikováno. Výhoda unikátního kontejneru spočívá především v tom, že si tam mohou lidé povídat bez roušek.

Jedná se o pojízdný kontejnerový přívěs speciálně upravený pro bezpečné setkávání lidí během pandemie. Zdroj fotografie: ČOV/Barbora Reichová

Setkávač patří Českému olympijskému výboru, který chtěl kontejner původně využívat k šíření olympijských myšlenek na sportovních festivalech. „Ale jelikož byly olympijské hry posunuty o jeden rok a olympijské festivaly čeká podobný osud, tak vznikl nápad, že by se to dalo využít tímto způsobem,“ řekl sportovní ředitel olympijského výboru Martin Doktor. V současnosti využívají zařízení v Říčanech, putovat by však mohl podle potřeby i jinam.

Zdroj: České noviny

Související články

Zaručeně zlepší den

Do práce na kole, pěšky nebo poklusem: postavte se výzvě

Ledové sochy 2023: Na Pustevnách teď kralují dinosauři

Průlomový výzkum je nadějí v boji proti nejnákladnější nemoci na světě

Českou aplikaci pro duševní wellbeing VOS.health využívá celý svět

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Už druhé prázdniny po sobě bude velká část Čechů trávit dovolenou v tuzemsku. Letos na jaře vyšla…