Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Setkávač umožňuje seniorům bezpečně potkat členy rodiny i v době pandemie

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: ČOV/Barbora Reichová

Potkat se s rodinou bez rizika nákazy? I to už je možné. Takzvaný Setkávač nově umožňuje seniorům bezpečné setkání s rodinou v době koronavirové pandemie. Nyní zařízení slouží klientům domova seniorů v říčanské místní části Voděrádky.

Představení projektu Českého olympijského výboru a jeho partnerů s názvem Setkávač u Domova pro seniory v Říčanech, 18. května. Zdroj fotografie: ČOV/Barbora Reichová

Setkávač je kontejnerovým přívěsem, ve kterém si lidé nejvíce ohrožení onemocněním mohou bez obav promluvit se svými nejbližšími, aniž by mezi nimi byla veliká vzdálenost. Odděluje je akorát stěna z plexiskla. Zvuky přenáší mikrofony a reproduktory. Zařízení je také vybaveno čističkou vzduchu a po každé návštěvě je dezinfikováno. Výhoda unikátního kontejneru spočívá především v tom, že si tam mohou lidé povídat bez roušek.

Jedná se o pojízdný kontejnerový přívěs speciálně upravený pro bezpečné setkávání lidí během pandemie. Zdroj fotografie: ČOV/Barbora Reichová

Setkávač patří Českému olympijskému výboru, který chtěl kontejner původně využívat k šíření olympijských myšlenek na sportovních festivalech. „Ale jelikož byly olympijské hry posunuty o jeden rok a olympijské festivaly čeká podobný osud, tak vznikl nápad, že by se to dalo využít tímto způsobem,“ řekl sportovní ředitel olympijského výboru Martin Doktor. V současnosti využívají zařízení v Říčanech, putovat by však mohl podle potřeby i jinam.

Zdroj: České noviny

Související články

Zaručeně zlepší den

Náplast, která zaznamená stav vašich orgánů. Seznamte se s novinkou na poli medicíny

Češi se v období pandemie a inflace častěji obrací na second-hand obchody

Ohroženým tygrům se daří. Jejich počet překvapil i ochránce přírody

Budiž světlo z Česka v Sydney

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…