Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Setkávač umožňuje seniorům bezpečně potkat členy rodiny i v době pandemie

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: ČOV/Barbora Reichová

Potkat se s rodinou bez rizika nákazy? I to už je možné. Takzvaný Setkávač nově umožňuje seniorům bezpečné setkání s rodinou v době koronavirové pandemie. Nyní zařízení slouží klientům domova seniorů v říčanské místní části Voděrádky.

Představení projektu Českého olympijského výboru a jeho partnerů s názvem Setkávač u Domova pro seniory v Říčanech, 18. května. Zdroj fotografie: ČOV/Barbora Reichová

Setkávač je kontejnerovým přívěsem, ve kterém si lidé nejvíce ohrožení onemocněním mohou bez obav promluvit se svými nejbližšími, aniž by mezi nimi byla veliká vzdálenost. Odděluje je akorát stěna z plexiskla. Zvuky přenáší mikrofony a reproduktory. Zařízení je také vybaveno čističkou vzduchu a po každé návštěvě je dezinfikováno. Výhoda unikátního kontejneru spočívá především v tom, že si tam mohou lidé povídat bez roušek.

Jedná se o pojízdný kontejnerový přívěs speciálně upravený pro bezpečné setkávání lidí během pandemie. Zdroj fotografie: ČOV/Barbora Reichová

Setkávač patří Českému olympijskému výboru, který chtěl kontejner původně využívat k šíření olympijských myšlenek na sportovních festivalech. „Ale jelikož byly olympijské hry posunuty o jeden rok a olympijské festivaly čeká podobný osud, tak vznikl nápad, že by se to dalo využít tímto způsobem,“ řekl sportovní ředitel olympijského výboru Martin Doktor. V současnosti využívají zařízení v Říčanech, putovat by však mohl podle potřeby i jinam.

Zdroj: České noviny

Související články

Zaručeně zlepší den

Česká firma přišla s revoluční metodou zpracování odpadu

Jak zabránit suchu v krajině? Podívejte se, jak originálně problém vyřešili na Šumavě

Napůl robot, napůl člověk. Chytrý oblek zvyší efektivitu práce

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.