Setkávač umožňuje seniorům bezpečně potkat členy rodiny i v době pandemie

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: ČOV/Barbora Reichová

Potkat se s rodinou bez rizika nákazy? I to už je možné. Takzvaný Setkávač nově umožňuje seniorům bezpečné setkání s rodinou v době koronavirové pandemie. Nyní zařízení slouží klientům domova seniorů v říčanské místní části Voděrádky.

Představení projektu Českého olympijského výboru a jeho partnerů s názvem Setkávač u Domova pro seniory v Říčanech, 18. května. Zdroj fotografie: ČOV/Barbora Reichová

Setkávač je kontejnerovým přívěsem, ve kterém si lidé nejvíce ohrožení onemocněním mohou bez obav promluvit se svými nejbližšími, aniž by mezi nimi byla veliká vzdálenost. Odděluje je akorát stěna z plexiskla. Zvuky přenáší mikrofony a reproduktory. Zařízení je také vybaveno čističkou vzduchu a po každé návštěvě je dezinfikováno. Výhoda unikátního kontejneru spočívá především v tom, že si tam mohou lidé povídat bez roušek.

Jedná se o pojízdný kontejnerový přívěs speciálně upravený pro bezpečné setkávání lidí během pandemie. Zdroj fotografie: ČOV/Barbora Reichová

Setkávač patří Českému olympijskému výboru, který chtěl kontejner původně využívat k šíření olympijských myšlenek na sportovních festivalech. „Ale jelikož byly olympijské hry posunuty o jeden rok a olympijské festivaly čeká podobný osud, tak vznikl nápad, že by se to dalo využít tímto způsobem,“ řekl sportovní ředitel olympijského výboru Martin Doktor. V současnosti využívají zařízení v Říčanech, putovat by však mohl podle potřeby i jinam.

Zdroj: České noviny

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Létající větrnou elektrárnu testují v Holandsku. Je efektivnější a levnější než běžné větrné

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura