Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Šest úžasných věcí, které se staly díky Facebooku

3 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Existuje hodně zajímavých příběhů, které se staly díky Facebooku. Tyhle úžasné konce ale potěší snad i zarytého kritika sociálních sítí.

Slzy, smích, objetí a tři přeživší holokaustu. Díky Facebooku se znovu potkali přátelé ze stejného města v Maďarsku, jejichž pouto zesílilo v roce 1945, kdy přežili třítýdenní pochod smrti z ruské fronty do koncentračního táboru v Rakousku. 65 let se jeden z nich snažil najít své přátele, kteří mu zachránili život. Soukromí detektivové byli neúspěšní, jeho patnáctiletý prasynovec na Facebooku ale nikoliv.

Mladík se dostal z vězení díky alibi vyvěšenému na Facebooku. Náctiletý byl obviněn z ozbrojeného přepadení, které se stalo, když byl 13 mil daleko v otcově bytě na Harlemu. Naštěstí byl stěžejní důkaz pro jeho alibi nalezen na Facebooku, díky čemuž byla prokázána jeho nevina.

Žena nabrala na Facebooku armádu dobrovolníků, kteří nakonec zachránili 7 tisíc malých krabů. Leanne Sarco byla zoufalá, když se na hladině objevila ropná skvrna, která narušila křehký ekosystém. Nahrála proto na Facebook výzvu o pomoc. Armáda dobrovolníků vzešlých z této aktivity pak pomáhala kraby očistit a znovu je vypustit do vody na vzdálenějším, ropnou skvrnou neohroženém ostrově.

Starostka darovala ledvinu svému facebookovému příteli. Čtyřiačtyřicetiletý otec, jehož ledviny odumíraly kvůli cukrovce, hledal dárce ve svém širokém okruhu přátel posbíraných na Facebooku. Učinil tak na radu doktora. Starostka města East Haven April Caopne mu poslala soukromou zprávu, kde mu napsala: nechala jsem se otestovat. Měla totiž pocit, že by se mohla stát perfektním dárcem právě pro něj. A stala se jím.

Náhodný akt laskavosti cizince, který za ženu zaplatil 207 dolarů. Současně ještě nechal dalších 93 dolarů na charitu a čin vzbudil velké ohlasy na Facebooku. Ty nakonec vyústily v hromadné darování a přenechání částky 100 tisíc dolarů charitě.

Mladá dívka nakreslila obrázky ptáčků, díky kterým se vybralo jmění na záchranu přírody. Jedenáctiletá dívenka byla zděšena z dopadů ropné skvrny na ekosystém v blízkosti svého bydliště, proto nakreslila obrázky ptáků, které její matka prodávala na Facebooku. Celkově se vybralo 200 tisíc dolarů, které putovaly na ochranu životního prostředí.

 

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Česko dbá na prevenci. Tento týden se můžete zdarma otestovat na vážné nemoci

Unikátní objev. Vědci nalezli nejbližší černou díru Země

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …