Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Šest úžasných věcí, které se staly díky Facebooku

3 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Existuje hodně zajímavých příběhů, které se staly díky Facebooku. Tyhle úžasné konce ale potěší snad i zarytého kritika sociálních sítí.

Slzy, smích, objetí a tři přeživší holokaustu. Díky Facebooku se znovu potkali přátelé ze stejného města v Maďarsku, jejichž pouto zesílilo v roce 1945, kdy přežili třítýdenní pochod smrti z ruské fronty do koncentračního táboru v Rakousku. 65 let se jeden z nich snažil najít své přátele, kteří mu zachránili život. Soukromí detektivové byli neúspěšní, jeho patnáctiletý prasynovec na Facebooku ale nikoliv.

Mladík se dostal z vězení díky alibi vyvěšenému na Facebooku. Náctiletý byl obviněn z ozbrojeného přepadení, které se stalo, když byl 13 mil daleko v otcově bytě na Harlemu. Naštěstí byl stěžejní důkaz pro jeho alibi nalezen na Facebooku, díky čemuž byla prokázána jeho nevina.

Žena nabrala na Facebooku armádu dobrovolníků, kteří nakonec zachránili 7 tisíc malých krabů. Leanne Sarco byla zoufalá, když se na hladině objevila ropná skvrna, která narušila křehký ekosystém. Nahrála proto na Facebook výzvu o pomoc. Armáda dobrovolníků vzešlých z této aktivity pak pomáhala kraby očistit a znovu je vypustit do vody na vzdálenějším, ropnou skvrnou neohroženém ostrově.

Starostka darovala ledvinu svému facebookovému příteli. Čtyřiačtyřicetiletý otec, jehož ledviny odumíraly kvůli cukrovce, hledal dárce ve svém širokém okruhu přátel posbíraných na Facebooku. Učinil tak na radu doktora. Starostka města East Haven April Caopne mu poslala soukromou zprávu, kde mu napsala: nechala jsem se otestovat. Měla totiž pocit, že by se mohla stát perfektním dárcem právě pro něj. A stala se jím.

Náhodný akt laskavosti cizince, který za ženu zaplatil 207 dolarů. Současně ještě nechal dalších 93 dolarů na charitu a čin vzbudil velké ohlasy na Facebooku. Ty nakonec vyústily v hromadné darování a přenechání částky 100 tisíc dolarů charitě.

Mladá dívka nakreslila obrázky ptáčků, díky kterým se vybralo jmění na záchranu přírody. Jedenáctiletá dívenka byla zděšena z dopadů ropné skvrny na ekosystém v blízkosti svého bydliště, proto nakreslila obrázky ptáků, které její matka prodávala na Facebooku. Celkově se vybralo 200 tisíc dolarů, které putovaly na ochranu životního prostředí.

 

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Související články

Byznys

Facebook dokáže nově zprostředkovat obsah fotek nevidomým

Byznys

Facebook Messenger nově umožňuje darovat peníze na charitu

Inspirace

Přispějte před Vánoci na dobrou věc. Známe ty nejzajímavější způsoby

Inspirace

Ochrnutý pacient může díky zařízení znovu hýbat rukou

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost