Šest úžasných věcí, které se staly díky Facebooku

3 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Existuje hodně zajímavých příběhů, které se staly díky Facebooku. Tyhle úžasné konce ale potěší snad i zarytého kritika sociálních sítí.

Slzy, smích, objetí a tři přeživší holokaustu. Díky Facebooku se znovu potkali přátelé ze stejného města v Maďarsku, jejichž pouto zesílilo v roce 1945, kdy přežili třítýdenní pochod smrti z ruské fronty do koncentračního táboru v Rakousku. 65 let se jeden z nich snažil najít své přátele, kteří mu zachránili život. Soukromí detektivové byli neúspěšní, jeho patnáctiletý prasynovec na Facebooku ale nikoliv.

Mladík se dostal z vězení díky alibi vyvěšenému na Facebooku. Náctiletý byl obviněn z ozbrojeného přepadení, které se stalo, když byl 13 mil daleko v otcově bytě na Harlemu. Naštěstí byl stěžejní důkaz pro jeho alibi nalezen na Facebooku, díky čemuž byla prokázána jeho nevina.

Žena nabrala na Facebooku armádu dobrovolníků, kteří nakonec zachránili 7 tisíc malých krabů. Leanne Sarco byla zoufalá, když se na hladině objevila ropná skvrna, která narušila křehký ekosystém. Nahrála proto na Facebook výzvu o pomoc. Armáda dobrovolníků vzešlých z této aktivity pak pomáhala kraby očistit a znovu je vypustit do vody na vzdálenějším, ropnou skvrnou neohroženém ostrově.

Starostka darovala ledvinu svému facebookovému příteli. Čtyřiačtyřicetiletý otec, jehož ledviny odumíraly kvůli cukrovce, hledal dárce ve svém širokém okruhu přátel posbíraných na Facebooku. Učinil tak na radu doktora. Starostka města East Haven April Caopne mu poslala soukromou zprávu, kde mu napsala: nechala jsem se otestovat. Měla totiž pocit, že by se mohla stát perfektním dárcem právě pro něj. A stala se jím.

Náhodný akt laskavosti cizince, který za ženu zaplatil 207 dolarů. Současně ještě nechal dalších 93 dolarů na charitu a čin vzbudil velké ohlasy na Facebooku. Ty nakonec vyústily v hromadné darování a přenechání částky 100 tisíc dolarů charitě.

Mladá dívka nakreslila obrázky ptáčků, díky kterým se vybralo jmění na záchranu přírody. Jedenáctiletá dívenka byla zděšena z dopadů ropné skvrny na ekosystém v blízkosti svého bydliště, proto nakreslila obrázky ptáků, které její matka prodávala na Facebooku. Celkově se vybralo 200 tisíc dolarů, které putovaly na ochranu životního prostředí.

 

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Související články

Inspirace

Buď safe online: Youtuber Jirka Král seznamuje mládež s bezpečností na internetu

Byznys

Internetové spojení se mezi Asií a Amerikou razantně zrychlí

Byznys

Ekologické koše dokážou slisovat odpad na zlomek původní velikosti

Inspirace

Obdarujte blízké adopcí zvířete v brněnské zoo

Zaručeně zlepší den

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Létající větrnou elektrárnu testují v Holandsku. Je efektivnější a levnější než běžné větrné

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura