Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Senioři v USA mění igelitky v podložky pro lidi bez domova

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Reprofoto ketv.com

Igelitové tašky nemusejí být jen zbytečný odpad zatěžující naši planetu. Lze je například přeměnit v šikovné podložky využitelné na spaní. Právě to dělají klienti i zaměstnanci domova pro seniory v Nebrasce. Pomáhají tím lidem, kteří žijí na ulici.

Výroba podložek je vlastně jednoduchá – igelitky se rozřežou na pásy, které se poté jednoduchým stehem spojí. Výsledné podložky jsou i díky použitému materiálu měkké a pohodlné, lidi bez domova chrání před kontaktem se studenou zemí. Za uplynulý rok jich v nebraském pečovatelském domě vyrobili bezmála sto.

Aktivita má mnoho výhod i pro samotné seniory – podle pečovatelů je udržuje v dobré náladě, pomohla také celý kolektiv stmelit. Myšlenka upcyclingu už je v celém procesu jen třešinkou na dortu.

Zdroj: ketv.com

Související články

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Podle nového výzkumu mohou multivitamíny pomoci zachránit korálové útesy

Česko zná svou Alej roku. Vítězkou je platanová alej u pivovaru v Protivíně 

Kofein podporuje zdraví srdce, zjistili vědci

Léky na obezitu mohou pomáhat i v boji se závislostí na alkoholu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Už druhé prázdniny po sobě bude velká část Čechů trávit dovolenou v tuzemsku. Letos na jaře vyšla…