Senioři od 65 let budou v Olomouci cestovat MHD zadarmo

Zdroj fotografie: Pavel Snášel, olomouc.eu

Na bezplatnou dopravu po městě se můžou těšit senioři v Olomouci. Jedinou podmínkou je dosažení věku šedesáti pěti let, k jeho prokázání bude stačit předložený osobní doklad. Novinka začne platit od začátku července.

„Bezplatnou MHD pro seniory od šedesáti pěti let zavádíme jako úplnou novinku. Chceme tím podpořit využívání hromadné dopravy a zároveň finančně vypomoci seniorům ke zlepšení kvality života. Jsem přesvědčen, že se to u bezpečné, komfortní a udržitelné formy veřejné dopravy vyplatí,“ odůvodňuje rozhodnutí primátor Olomouce Mirek Žbánek. Bezplatné cestování seniorů v MHD bude radnice dopravnímu podniku finančně kompenzovat v rámci plateb za zajištění provozu autobusů a tramvají.

Zvýhodněnou MHD mají už nyní v Olomouci senioři nad sedmdesát let. K celoročnímu cestování v zóně 71 jim stačí dvacetikorunový kupon. Zcela zdarma jezdí olomouckou MHD děti do šesti let a zvýhodněnou přepravu mají v zóně 71 i čestní dárci krve, kteří cestují za tři sta korun ročně na takzvaný Kapka Pas.

Autor článku

Anna Silná