Senior Expres v Sokolově usnadní pohyb po městě seniorům a handicapovaným

Služba je prospěšná i tím, že Senior Expres řídí dvě místní ženy, které nemohly dlouhou dobu najít práci. Zdroj: Sokolov

Od prosince mohou sokolovští senioři starší 70 let a lidé s handicapem využít pětimístný automobil Senior Expres. Ten je za pouhých patnáct korun odveze k lékaři, na nákup, do knihovny či za kulturou.

Nová služba funguje ve všední den od sedmi do tří hodin odpoledne a pro město ji provozuje místní městská policie. Další výhodou novinky je fakt, že pracovní pozice řidiček se ujaly dlouhodobě nezaměstnané ženy, jejichž plat zaplatí dotace z úřadu práce.

Senior Expres si mohou senioři a zdravotně postižení občané objednávat telefonicky i přes e-mail minimálně s dvoudenním předstihem. „Kdo chce tuto službu využívat, dostane na odboru sociálních věcí průkazku pro Senior Expres. Každý občan může vůz využít až dvacetkrát v měsíci za symbolických patnáct korun za jednu jízdu,“ vysvětlila místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

Po Sokolově tak od začátku prosince jezdí vůz Citroën Berlingo, který je vhodný i pro vozíčkáře a stál město necelých 400 tisíc korun. Zástupci města doufají, že služba umožní seniorům žít aktivnější život a usnadní jim každodenní starosti. Služba je prospěšná i tím, že Senior Expres řídí dvě místní ženy, které nemohly dlouhou dobu najít práci. Jejich mzdy, které ze svých uchazečů o zaměstnání vybral místní úřad práce, hradí stát v rámci vládního programu společensky prospěšných míst.

Autor článku

Barbora Jahodová