Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Senior Expres v Sokolově usnadní pohyb po městě seniorům a handicapovaným

Služba je prospěšná i tím, že Senior Expres řídí dvě místní ženy, které nemohly dlouhou dobu najít práci. Zdroj: Sokolov

Od prosince mohou sokolovští senioři starší 70 let a lidé s handicapem využít pětimístný automobil Senior Expres. Ten je za pouhých patnáct korun odveze k lékaři, na nákup, do knihovny či za kulturou.

Nová služba funguje ve všední den od sedmi do tří hodin odpoledne a pro město ji provozuje místní městská policie. Další výhodou novinky je fakt, že pracovní pozice řidiček se ujaly dlouhodobě nezaměstnané ženy, jejichž plat zaplatí dotace z úřadu práce.

Senior Expres si mohou senioři a zdravotně postižení občané objednávat telefonicky i přes e-mail minimálně s dvoudenním předstihem. „Kdo chce tuto službu využívat, dostane na odboru sociálních věcí průkazku pro Senior Expres. Každý občan může vůz využít až dvacetkrát v měsíci za symbolických patnáct korun za jednu jízdu,“ vysvětlila místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

Po Sokolově tak od začátku prosince jezdí vůz Citroën Berlingo, který je vhodný i pro vozíčkáře a stál město necelých 400 tisíc korun. Zástupci města doufají, že služba umožní seniorům žít aktivnější život a usnadní jim každodenní starosti. Služba je prospěšná i tím, že Senior Expres řídí dvě místní ženy, které nemohly dlouhou dobu najít práci. Jejich mzdy, které ze svých uchazečů o zaměstnání vybral místní úřad práce, hradí stát v rámci vládního programu společensky prospěšných míst.

Související články

Zaručeně zlepší den

Co dělá mozek, když člověk umírá? Dotyčný zažívá halucinace nebo sní

Duben byl měsícem císařských porodů. Na jejich úskalí upozorňuje nový projekt Císařovnám

Inteligentní drony, které najdou strom s kůrovcem, hasí požár nebo lokalizují raněné vytváří na FEL ČVUT

Mohou tyto houby léčit barvoslepost? Studie říká, že ano

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Jak se mít ráda? Jak o sebe prostřednictvím jógy pečovat? A jak sladit svou praxi s ženským cyklem?…