Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Senior bus v Brně si klienti oblíbili. Od ledna přibude další vůz

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: brno.cz

Senior busy, které mohou senioři nad 70 let využívat k odvozu k lékaři nebo k vyřízení denních záležitostí, nestíhají pokrýt současnou poptávku. Vedení města se tak rozhodlo zvýšit počet autobusů ze dvou na tři. Pro starší občany je senior bus skvělá alternativa, jak za poplatek 50 korun vyřídit vše podstatné a nemuset se spoléhat na rodinu či hromadnou dopravu.

Služba pro seniory v Brně funguje od června letošního roku. „Od června do září oba senior busy ve všední dny průměrně přepravily třicet osob denně. Na dalších dvacet se ale nedostalo,“ vysvětlil pro ČTK rozšíření služby náměstek primátora Petr Hladík. Vedení města tak zvýší aktuální rozpočet čtyři miliony korun o další dva miliony za nový vůz.

„Téměř 85 procent klientů tvoří senioři a asi 15 procent osoby se zdravotním postižením. V pracovní dny je největší vytížení v dopoledních hodinách. Téměř dvě třetiny přeprav jsou z důvodu návštěvy lékaře,“ doplnila mluvčí dopravního podniku Barbora Lukšová. Každý měsíc tuto autobusovou dopravu využije asi 900 lidí, nyní by se mělo dostat i na ty, pro které neměly autobusy kapacitu.

Zdroj: ČTK

Související články

Společnost

Nevidomí se snadněji přepraví brněnskými šalinami

Inspirace

Brněnská služba tísňového volání pomůže lidem v ohrožení

Byznys

Ve dnech smogové situace budou Brňané jezdit MHD zdarma

Byznys

V Brně vznikne jednotný e-shop pro placení služeb i vstupenek ve městě

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.