Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Senior a Seniorka roku inspirují lidi všech generací

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Na konci prosince byli v Praze vyhlášeni vítězové prvního ročníku soutěže Senior roku, která se snaží podporovat aktivní život českých penzistů, jejich vitalitu a pozitivní přístup.

Ve finále se utkalo pět žen a pět mužů, mezi nimiž porotu nejvíce ohromili dvaaosmdesátiletá Hana Svobodová ze Skřivan u Nového Bydžova a jednasedmdesátiletý cvičitel jógy Dalibor Kališ z Frýdku-Místku. Kromě hlavních výherců byl oceněn titulem Zasloužilý senior i čtyřiaosmdesátiletý Karel Klusáček, který i ve svých letech řídi pivovarnickou firmu.

O výsledcích soutěže rozhodla odborná porota a rozhodovala se podle čtyř disciplín, které soutěžící během večera absolvovali. Jednalo se o video medailonek, volnou disciplínu, rozhovor s porotci a promenádu ve večerních šatech. Celkem ocenila porota tři seniory, přičemž hodnotila hlavně elán do života, pozitivní přístup a inspirativnost seniora pro okolí. Ceny za svou činnost i osobnost převzali senioři z rukou ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové.

Cílem soutěže Senior a seniorka roku je zvyšovat povědomí veřejnosti o potenciálu a přínosech starších pracovníků a seniorů pro společnost i zlepšení jejich postavení. Organizátoři soutěže se projektem snaží o šíření dobré praxe zapojení seniorů do života komunity, o mezigenerační spolupráci i nabídnutí příkladů aktivního stárnutí.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

Aboridžinské tajemství tréninku paměti předčí i metodu ze seriálu Sherlock

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …