Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sdílené koloběžky nově pomohou šetřit životní prostředí i v Brně

Ilustrační foto: Freepik

Brňané mají další alternativu k přesunům autem nebo městskou hromadnou dopravou. Od minulého týdne se mohou lidé v jihomoravské metropoli přepravovat pomocí koloběžek a skútrů značky re.volt.

Ostravský start-up plánuje do brněnských ulic postupně nasadit až 350 elektrických koloběžek a 80 skútrů. Jak je použít? Stačí si stáhnout aplikaci do mobilního telefonu, najít v ní nejbližší vozidlo a to si zarezervovat nebo rovnou odemknout. K parkování pak poslouží stojany pro jízdní kola nebo prostranství, kde nebudou odložená vozítka omezovat chodce či auta. „Systém re.voltu povolí jízdu na koloběžce pouze na základě dokladu totožnosti. Zaznamenává také každé parkování,“ přiblížil fungování projektu ředitel firmy Pavel Kuchta.

Re.volt už funguje v Kopřivnici, Novém Jičíně a Příboru. Foto: re.volt

Koloběžku si mohou vypůjčit zájemci starší 18 let, skútr pak lidé s platným řidičským průkazem skupiny B. Před jízdou je potřeba vložit do systému alespoň jeden doklad totožnosti, ověřit platnost platební karty a dobít z ní kredit ve výši 60 korun. Standardní cena minuty jízdy na koloběžce je tři koruny a na skútru čtyři koruny. Noční provoz je omezen. O novince informoval server Ekolist.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Tajemství dlouhověkosti lidí z modrých zón. Jak si prodloužit život a zajistit pevné zdraví?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…