Sbory po Česku pomohly svým zpěvem vybrat pro UNICEF přes půl milionu korun

Zdroj fotografie: Archiv sboru Marika Singers

Středa 20. března, 183 pěveckých sborů na 64 koncertech, celých 528 714 korun vybraných na dobrou věc. Taková je statistika celostátní akce Zpíváme pro UNICEF, v níž se zpívalo na pomoc dětem.

„Jsem moc ráda, že vše proběhlo podle plánů, těší mě zapojení tak velkého počtu pěveckých sborů a odhadem tří tisíc zpěváků. A hlavně to, že se v naší společnosti najde tolik lidí ochotných pomoci těm, kteří to potřebují,“ oceňuje iniciátorka akce Petra Hejlová.

Koncerty se uskutečnily po celé republice. Návštěvníci platili vstupné minimálně 50 korun, přispět ale mohli i více. Celkem se vybralo přes půl milionu korun, které poputují na program UNICEF Dobrý start do života, jenž usiluje o snížení úmrtnosti nejmenších dětí. Finance pokryjí například nákup mýdel, kompletní výbavu pro porodní asistentku nebo úhradu očkování.

„Celková vybraná částka je nádherná a pomůže mnoha dětem v počátcích jejich života. Za to děkujeme všem organizátorům jednotlivých koncertů, účastníkům i návštěvníkům, bez kterých by tato akce nebyla možná,“ uzavírá Hejlová.

Autor článku

Profilový obrázek