Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

S tříděním odpadu pomůže v Olomouci mobilní aplikace

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Dollarphotoclub; olomouc.eu

101-odpady-appMěsto Olomouc se rozhodlo usnadnit občanům recyklaci odpadu. Nová aplikace jim poskytne přehled o rozmístění jednotlivých kontejnerů, poradí s pravidly pro třídění a taky umožní nahlásit přeplněný kontejner. Pod názvem Třídění odpadu v Olomouci je ke stažení zdarma.

Základ aplikace tvoří mapa, na níž jsou vyznačeny veškeré kontejnery i sběrná střediska ve městě. Ta lze vyhledávat jak podle ulic, tak podle typu odpadu, který zrovna potřebuje uživatel vyhodit. Může si tak například snadno najít nejbližší kontejner na plast. Každé z míst je navíc doplněno o detaily, jako je kapacita nádoby či dny svozu odpadu.

Aplikace pomůže i s obecnými zásadami třídění, může tak napomoci tomu, aby lidé třídili správně. Jejím prostřednictvím je taky možné nahlásit kontejner, který potřebuje opravit či vyprázdnit. Nechybí ani kontaktní údaje na osoby spjaté s městským odpadem.

Související články

Inspirace

Olomouc je na špici v nakládání s odpady

Byznys

Brno bude i nadále podporovat občany v kompostování

Inspirace

Ostrava podpořila aktualizaci prospěšné aplikace SmogAlarm

Byznys

Prostějov věnuje svým občanům tašky na tříděný odpad

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.