Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ruská agentura zaměstnává jen modely a modelky po padesátce

1 minuta radosti
Zdroj fotografií: Oldushka

Řekne-li se „modelka“, většině z nás se automaticky vybaví mladá štíhlá žena. Ostatně takový je v tomto odvětví i dlouhodobý trend. Naštěstí existují výjimky. Jednou z nich je ruská módní agentura Oldushka.

Na první pohled vypadá web agentury standardně. Vedle fotek modelek a modelů jsou na něm i jejich míry a věk. Až u poslední zmíněné položky něco nesedí. Olga 72 let. Sofia 54 let. Irina 80 let. Victor 74 let. Jednoduše zájemci pod padesátku nemají u této agentury šanci. Zde se oslavuje stáří.

Projekt odstartoval jako blog, který se po zisku grantu rozrostl právě o agenturu. Záměrem je bořit mýty spojené se stářím a ukázat, že věk nemusí být překážkou. Ve světě modelingu nejde o první krok mimo zajeté koleje. Ve Francii například loni zakázali extrémně hubené modelky, ještě o rok dříve se tváří kosmetické firmy poprvé stala modelka s Downovým syndromem.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…