Rozsvítit dětské Vánoce můžete darováním joja nebo náramku

Darujte drobnost, která může být pro děti tím nejlepším dárkem. Zdroj: archiv Lady Brůnové

Vánoce už jsou cítit ve vzduchu a vidět téměř na každém rohu. V tomto čase lidé rádi kromě svých bližních obdarovávají také neznámé, kteří však jejich pomoc leckdy potřebují mnohem víc.

Děti z dětských domovů nemají rodiče, kteří by jim nadělili štědré dárky, rozzářili jejich oči a upekli s nimi deset druhů cukroví. Ale to ještě neznamená, že jejich Vánoce musí být smutné. Svou pozornost jim totiž věnuje řada charitativních projektů.

radost_kluciZa jedním z nich stojí dvojice Adam a Ondřej. Ti se rozhodli postarat se o klučičí radost. Jejich cílem je darovat s pomocí dalších nadšenců co nejvíc dovednostních hraček, jako je jojo či kendama, nebo také hlavolamů, společenských her a dalších věcí, které udělají dětem radost.

Myslí se však i na úsměvy malých holčiček. O ně se starají Lada a Kateřina, které jim chtějí nadělit třpytivou radost, tedy korálky, čelenky, řetízky, prstýnky a další drobnosti pro parádnice. Žádné z věcí není třeba kupovat, stačí prohrabat skříň nebo půdu a najít tam zapomenuté, ale stále pěkné kousky.

Možností, jak darovat zmíněné předměty, je hned několik. Lze je osobně přinést do pražské kavárny Místo či poslat poštou na určené adresy, a to do 14. prosince. Dárky pak odtud poputují do vybraných dětských domovů. Více informací najdete na stránkách projektu.

Autor článku

Kristýna Motlová