Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Roste zájem o postele, stoly a židle z pražské Nábytkové banky

Ilustrační foto: Pexels

Během prázdnin vzrostla Nábytkové bance poptávka bytového vybavení o patnáct procent oproti minulým měsícům. Banka tak přes léto pomohla jednasedmdesáti domácnostem. Na skladě jsou stále potřeba židle, šatní skříně, postele nebo dětský nábytek.

Pražská Nábytková banka vznikla počátkem tohoto roku a za dobu své existence pomohla vybavit přes tři stovky domovů. Denně řeší potřebu nábytku pro čtyř až pěti rodin, které si kvůli složité životní situaci nemohou dovolit vybavit svou domácnost. Přes léto díky nábytku z Nábytkové banky bydlí lépe 71 rodin, což je nárůst o patnáct procent. „Jeden z důvodů může být i návštěva ministryně práce a sociálních věcí, která následně sdílela banku na své sociální síti, ale také to, že jsme už spolupracovali s řadou služeb a lidé si o nás mezi sebou začali říkat,“ vysvětluje příčiny nárůstu její vedoucí Tomáš Valenta pro Českou televizi.

Nábytková banka pomáhá nízkopříjmovým skupinám, samoživitelkám a samoživitelům, lidem se zdravotním postižením nebo při zabydlování lidí bez domova. Foto: Nábytková banka Praha

Pro uspokojení alespoň 90 procent současné poptávky by bylo ideální přijímat okolo čtyř set kusů nábytku měsíčně. Od jara se však počet darovaných stolů, židlí, postelí a skříní pohybuje pod hranicí tří set. To se změnilo poslední dva prázdninové týdny, kdy do banky přibylo dvě stě kusů nábytku, a rodiny si tak mohly vybírat z více možností. V současné době Nábytková banka poptává hlavně šatní skříně, nečalouněné židle, postele a dětský nábytek. Dary přijímá v pondělí, středu a pátek od 13 do 16 hodin a ve čtvrtek od 8 do 12 hodin v Praze-Libuši.

Související články

Zaručeně zlepší den

Brněnští vědci zkoumají Alzheimerovu chorobu pomocí „minimozečků“

Francouzská vesnice bude mít hřbitov se solární energií

Porucha ADHD mohla být evoluční výhodou, naznačuje výzkum

Vědci proměňují ptačí sny v podmanivou hudbu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…