Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Roste zájem o postele, stoly a židle z pražské Nábytkové banky

Ilustrační foto: Pexels

Během prázdnin vzrostla Nábytkové bance poptávka bytového vybavení o patnáct procent oproti minulým měsícům. Banka tak přes léto pomohla jednasedmdesáti domácnostem. Na skladě jsou stále potřeba židle, šatní skříně, postele nebo dětský nábytek.

Pražská Nábytková banka vznikla počátkem tohoto roku a za dobu své existence pomohla vybavit přes tři stovky domovů. Denně řeší potřebu nábytku pro čtyř až pěti rodin, které si kvůli složité životní situaci nemohou dovolit vybavit svou domácnost. Přes léto díky nábytku z Nábytkové banky bydlí lépe 71 rodin, což je nárůst o patnáct procent. „Jeden z důvodů může být i návštěva ministryně práce a sociálních věcí, která následně sdílela banku na své sociální síti, ale také to, že jsme už spolupracovali s řadou služeb a lidé si o nás mezi sebou začali říkat,“ vysvětluje příčiny nárůstu její vedoucí Tomáš Valenta pro Českou televizi.

Nábytková banka pomáhá nízkopříjmovým skupinám, samoživitelkám a samoživitelům, lidem se zdravotním postižením nebo při zabydlování lidí bez domova. Foto: Nábytková banka Praha

Pro uspokojení alespoň 90 procent současné poptávky by bylo ideální přijímat okolo čtyř set kusů nábytku měsíčně. Od jara se však počet darovaných stolů, židlí, postelí a skříní pohybuje pod hranicí tří set. To se změnilo poslední dva prázdninové týdny, kdy do banky přibylo dvě stě kusů nábytku, a rodiny si tak mohly vybírat z více možností. V současné době Nábytková banka poptává hlavně šatní skříně, nečalouněné židle, postele a dětský nábytek. Dary přijímá v pondělí, středu a pátek od 13 do 16 hodin a ve čtvrtek od 8 do 12 hodin v Praze-Libuši.

Související články

Zaručeně zlepší den

Náhrada solárních panelů? Přechod na obnovitelné zdroje energie usnadní nové baterie

Okořenit si jídlo pomocí červů? Hmyz je budoucností našeho stravování

Proč je Island světově nejoblíbenější destinací pro točení filmů?

Tajemství řeči těla, analýza vzhledu a jejich přínos pro lidskou komunikaci se SmartTalk

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Snad každý si vybaví hladovost mládí, která je v pubertě doslova spalující. I pouhý vzduch chutná…