Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Restaurace v Lednici vyrábí ptačí budky. Peníze z dražby pomohou nemocnici

Budky vyráběl pro restauraci dědeček majitelů. Zdroj fotografie: Burgr´s Club Lednice

Lednická restaurace Burgr’s Club se rozhodla originálním způsobem pomoci břeclavské nemocnice. Vyrobili krmítka, která lze získat ve dražbě. Vybrané peníze daruje podnik dětskému oddělení nemocnice. „Ten, kdo krmítko vydraží, udělá dobrý skutek hned dvakrát. Přispěje na dobrou věc a nakrmí ptáčky,“ míní Tereza Pavlů z restaurace Burgr’s Club.

Budky v zimě nakrmí ptáky a navíc pomohou také nemocnici. Zdroj: Burgr’s Club Lednice

Ptačí budky vyrobil pro restauraci dědeček majitelů, kterému je již 82 let. „Jako tesař pracuje se dřevem celý život. Teď už na střechy neleze, a tak se aspoň baví doma výrobou oplocenek, krmelců, králíkáren a dalších věcí,“ vysvětluje Pavlů. V každém krmítku pak budou pro jeho nového majitele od restaurace připraveny dva hamburgery, menu a láhev vína.

Budky jsou ručně malované. Zdroj fotografie: Burgr´s Club Lednice

Vybrat, komu peníze pomohou, bylo podle Pavlů vůbec nejtěžší. Nakonec padla volba na dětské oddělení nemocnice v Břeclavi. Díky oblibě, jakou si neobvyklý počin získal, už nyní podnik plánuje další charitativní akce.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.