Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Rekonstrukci Národního muzea můžete sledovat v přímém přenosu

Muzeum nebude možné kvůli rekonstrukci navštívit nejbližší tři roky. Zdroj: Fotoarchiv Národního muzea

Od začátku října je možné sledovat na internetu z několika webových kamer rekonstrukci historické budovy Národního muzea v Praze. Veřejnost se tak může jednoduše seznámit s tím, jak pokračují stavby na nádvoří či v průčelí muzea. Časem navíc plánuje vedení muzea umístit kamery na další místa, na kterých budou pracovat dělníci. Vedení tak chce lidem alespoň trochu přiblížit pohled na muzeum, které nebude kvůli více než tříleté rekonstrukci možné navštívit.

Dění v budově Národního muzea mohou zájemci sledovat na stránkách muzea, kde naleznou odkaz se dvěma kamerami, jež zachycují interiér a exteriér budovy. „Pevně věřím, že za tři roky a čtrnáct dní bude možné stavbu předat opět veřejnosti a je důležité, aby veřejnost měla také možnost seznámit se s tím, jak rekonstrukce stavby probíhá. A k tomu slouží právě i online kamery, jež zprostředkují pohled těm, kteří mají zájem nahlédnout do vnitra budovy, kam samozřejmě i z bezpečnostních důvodů není možné v době rekonstrukce vstupovat,“ vysvětlil ministr kultury Daniel Herman.

Historickou budovu Národního muzea opravují dělníci již od dubna tohoto roku a veřejnosti by měla být k dispozici až přibližně za tři roky. Rekonstrukce, kterou má na svědomí Sdružení M-P-I, bude stát 1,35 miliardy korun bez daně z přidané hodnoty. V prvním půl roce dělníci zajistili ochranu mramorů a podlah a momentálně je v plánu například záchrana stropní malby Vojtěcha Hynaise nebo Julia Mařáka.

Web kameru naleznete zde: http://www.nm.cz/rekonstrukce/online-kamery/

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.