Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Rekola lze na podzim využívat první čtvrthodinu zdarma

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: rekola.cz

Růžová sdílená kola se aktuálně prohánějí po šesti městech v Česku. Nyní přišla Rekola s vítanou novinkou. Uživatelé je na krátké trasy mohou využít zdarma, tarif začíná naskakovat až po úvodních patnácti minutách.

„Už dlouho pracujeme na tom, abychom nabízeli bikesharing pro všechny. To se konečně povedlo, je to velká událost,“ uvedl Vítek Ježek, zakladatel firmy Rekola. Ta novinku poskytuje díky spolupráci s Hello bank!, která hradní prvních 15 minut za uživatele. Akce platí v Praze, Brně, Olomouci, Teplicích i Českých Budějovicích, výjimkou je jen Kladno.

V současnosti je tak v daných městech jízda na sdíleném kole levnější než při využití městské hromadné dopravy. „Cílem naší služby však není konkurovat, ale nabízet další spolehlivý a dostupný dopravní prostředek. Věříme, že nyní naši uživatelé začnou kola více používat na krátkou dobu, a tím se sami přesvědčí, že malé vzdálenosti se na kole překonají nejrychleji,“ vysvětlil Ježek.

Související články

Inspirace

Brňané se brzy projedou po nové cyklostezce

Inspirace

Ostravští mohou nově využít možnost sdílených kol

Společnost

V Praze na Vltavské přibyly u metra nové cyklostojany

Inspirace

Pražským cyklistům pomůže nová aplikace Na kole Prahou

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.