Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Rekola lze na podzim využívat první čtvrthodinu zdarma

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: rekola.cz

Růžová sdílená kola se aktuálně prohánějí po šesti městech v Česku. Nyní přišla Rekola s vítanou novinkou. Uživatelé je na krátké trasy mohou využít zdarma, tarif začíná naskakovat až po úvodních patnácti minutách.

„Už dlouho pracujeme na tom, abychom nabízeli bikesharing pro všechny. To se konečně povedlo, je to velká událost,“ uvedl Vítek Ježek, zakladatel firmy Rekola. Ta novinku poskytuje díky spolupráci s Hello bank!, která hradní prvních 15 minut za uživatele. Akce platí v Praze, Brně, Olomouci, Teplicích i Českých Budějovicích, výjimkou je jen Kladno.

V současnosti je tak v daných městech jízda na sdíleném kole levnější než při využití městské hromadné dopravy. „Cílem naší služby však není konkurovat, ale nabízet další spolehlivý a dostupný dopravní prostředek. Věříme, že nyní naši uživatelé začnou kola více používat na krátkou dobu, a tím se sami přesvědčí, že malé vzdálenosti se na kole překonají nejrychleji,“ vysvětlil Ježek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve Virginii byl právě zahájen největší světový projekt 3D tištěného bydlení

Nově objevený planetární systém může ukrývat život. Leží v galaktickém sousedství Země

Pětileté dívce se podařilo publikovat vlastní knihu. Zařadila se tak do Guinnessovy knihy rekordů

První hmatatelný důkaz výbuchu supernovy: egyptský kámen Hypatia

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…