Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Regionální potraviny budou dostupnější. Praha podporuje ekologické zemědělství

1 minuta radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj fotografie: Pixabay.com

Ekologické zemědělství je stále více populární. Pozadu nezůstává ani pražský magistrát, který pronajal několika desítkám nájemců 355 hektarů polí. A to se záměrem zlepšit životní prostředí a pomoci v boji se suchem.

Pronajatá pole mají maximální plochu pět hektarů a nájemci na nich budou hospodařit podle zásad ekologického hospodaření. Používání chemických postřiků je zakázané. Ekologicky se bude hospodařit například v Běchovicích, Dubči, Horních Počernicích, Kyjích, Satalaicích, Šeberově nebo ve Vysočanech. V pronajímání polí určených k ekologickému hospodaření chce město pokračovat. Pro tento způsob hospodaření má vyčleněno téměř 400 hektarů půdy.

Metropole bude jednat se soukromými majiteli polí v Praze, aby i na svých pozemcích hospodařili stejným způsobem jako město. Na oplátku jim magistrát nabídne možnost odbytu vypěstovaných biopotravin.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.