Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Putování za zmrzlinou láká děti i dospělé. Ochutnejte netradiční druhy a poznejte krásy Brna

Ilustrační foto: Pixabay

Zmrzlina dovede osladit život obzvlášť v horkých letních dnech. Brněnský festival Putování za zmrzlinou nyní nabízí nevšední zábavu spojenou s pořádnou porcí této studené pochoutky.

Čtyřicet zmrzlináren a nespočet méně či více tradičních příchutí. Za nejlepší brněnskou zmrzlinou se putuje už páté léto. „Pěšky, šalinou nebo na kole. S dětmi, prarodiči nebo kamarády. Brněnské putování za zmrzlinou je skvělé dobrodružství, které má vždy sladký konec. Účastníci poznají kromě skvělých zmrzlináren a cukráren třeba i dosud neobjevené kouty Brna,” uvedl první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík, který nad akcí převzal záštitu.

O nejlepší brněnskou zmrzlinu pak mohou zájemci hlasovat on-line. „Každému zmrzlinovému zastavení mohou lidé udělit jeden až pět bodů, celkem je v soutěži čtyřicet cukráren. Hlasování probíhá přes formulář na webu zazmrzlinou.cz nebo na sociálních sítích, a to až do posledního srpnového dne,” dodal Hladík.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Zapomenout na bývalého partnera jednou provždy? Pomůže pilulka

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…