Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

První kancelářská budova vytištěná na 3D tiskárně bude stát v Dubaji

Dubaj se bude pyšnit první kancelářskou budovou vytištěnou na 3D tiskárně. Zdroj: Dollar Photo Club

Její výhodou bude zejména snížení nákladů, úspora času a výborná nahraditelnost jednotlivých dílů. Možnosti 3D tisku tak opět úspěšně demonstrovaly svůj budoucí potenciál.

První kancelářská budova na světě vytištěná na 3D tiskárně bude jednopatrová, jako materiál se použije železobeton, sádra vyztužená skelnými vlákny či plast, a její plocha vyjde přibližně na 185 metrů čtverečných, přičemž pomocí asi šest metrů metru vysoké 3D tiskárny bude vytvořen také nábytek. Její zásadní výhodou je snížení nákladů na stavbu o padesát až osmdesát procent, nebo kratší doba výstavby, také o více než polovinu.

Za projektem stojí jedna z nejprogresivnějších stavebních firem na světě, čínská společnost Winsun, která je v oblasti použití 3D tiskárny ve stavebnictví průkopníkem. Již dříve se prosadila například stavbou luxusní vily nebo pětipodlažního domu, obojího opět za použití 3D tiskárny.

Možnosti a výsledná kvalita produktů 3D tiskárny se neustále rozšiřují, na významu stoupají zejména ve zdravotnictví, kde se využívají k produkci implantátů a protetik, nebo strojírenství. V poslední době pak upoutala pozornost širší veřejnosti 3D tiskárna, která umí vyrobit látku a běžně nositelné oblečení.

Zdroj: lidovky.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory