Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt YES, I DO! podporuje jazykové vzdělávání v Moravskoslezském kraji

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Freepik

Cizí jazyky tvoří jeden z hlavních pilířů středoškolského vzdělávání. V Moravskoslezském kraji pomáhají zvýšit kvalitu výuky angličtiny projektem YES, I DO!. V rámci něj se studenti i pedagogové rozvíjejí ve znalostech specializovaných oborů právě v anglickém jazyce. V následujícím školním roce se plánuje zapojit osm středních škol.

Metoda pomáhá zlepšit anglický jazyk učitelům a jejich prostřednictvím i studentům. „Projekt YES, I DO! umožňuje učitelům odborných předmětů zdokonalit se v anglickém jazyce a rozšířit si anglickou odbornou terminologii, kterou pak mohou využít i v běžných hodinách,“ řekla Pavla Jindrová, pedagožka strojírenských předmětů. „U žáků díky této výuce dochází k propojení odborných a jazykových znalostí, což je baví a uvědomují si potřebnost a důležitost těchto vědomostí,“ dodala vyučující.

V následujícím školním roce plánuje kraj vyčlenit na projekt celkem 2,8 milionu korun. Loni to přitom bylo 1,6 milionu. Zapojí se také celkem osm škol, mezi nimi například Střední průmyslová škola Karviná nebo Albrechtova střední škola z Českého Těšína. Projekt kladně hodnotí nejen učitelé, ale především studenti. „Naučil jsem se široký okruh strojírenské technologie v angličtině, přesněji provoz a výrobu. Objevila se zde témata jako například obrábění, svařování a další,“ vysvětlil František Anděl, žák třetího ročníku oboru strojírenství.

Související články

Zaručeně zlepší den

Domácí výroba i netradiční příchutě. Kam v Česku na nejlepší zmrzlinu?

Účty za energie v Evropě rostou: Co dělají ostatní země, aby je lidem pomohly zaplatit?

Tvář páníčka ovlivňuje náladu psů

Jak se můžeme ochránit před infarktem? Podle vědců stačí dodržovat několik základních pravidel

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Znáte takové ty knihy, které můžete otevřít na náhodné stránce a cokoliv si z nich v ten moment…