Projekt YES, I DO! podporuje jazykové vzdělávání v Moravskoslezském kraji

Zdroj fotografie: Freepik

Cizí jazyky tvoří jeden z hlavních pilířů středoškolského vzdělávání. V Moravskoslezském kraji pomáhají zvýšit kvalitu výuky angličtiny projektem YES, I DO!. V rámci něj se studenti i pedagogové rozvíjejí ve znalostech specializovaných oborů právě v anglickém jazyce. V následujícím školním roce se plánuje zapojit osm středních škol.

Metoda pomáhá zlepšit anglický jazyk učitelům a jejich prostřednictvím i studentům. „Projekt YES, I DO! umožňuje učitelům odborných předmětů zdokonalit se v anglickém jazyce a rozšířit si anglickou odbornou terminologii, kterou pak mohou využít i v běžných hodinách,“ řekla Pavla Jindrová, pedagožka strojírenských předmětů. „U žáků díky této výuce dochází k propojení odborných a jazykových znalostí, což je baví a uvědomují si potřebnost a důležitost těchto vědomostí,“ dodala vyučující.

V následujícím školním roce plánuje kraj vyčlenit na projekt celkem 2,8 milionu korun. Loni to přitom bylo 1,6 milionu. Zapojí se také celkem osm škol, mezi nimi například Střední průmyslová škola Karviná nebo Albrechtova střední škola z Českého Těšína. Projekt kladně hodnotí nejen učitelé, ale především studenti. „Naučil jsem se široký okruh strojírenské technologie v angličtině, přesněji provoz a výrobu. Objevila se zde témata jako například obrábění, svařování a další,“ vysvětlil František Anděl, žák třetího ročníku oboru strojírenství.

Autor článku

Eva Krejčí