Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt PročByNe? zprostředkovává studentům stáže na prestižních místech

Zdroj fotografie: FB Proč by ne

Stáž na ministerstvu, v redakci ELLE nebo na italských vinicích? Proč by ne. Projekt motivačních stáží PročByNe? je příležitostí pro mladé lidi mezi 18 a 25 lety, kteří chtějí už při studiu získat zkušenosti a nastartovat svou kariéru na místech, která nejsou běžně dostupná. Naposledy se zájemci mohli ucházet o stínování ředitelky Google pro Česko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko nebo vědeckého ředitele Mezinárodního centra klinického výzkumu FNUSA.

Od roku 2015 projekt zprostředkoval stáž na zajímavých institucích či u špičkových manažerů nebo politiků šedesáti studentům. Ambiciózním mladým lidem dává také možnost prostřednictvím Sběrny přání zažádat o konkrétní místo a čekat, jestli se jejich profesní sen vyplní. To se podařilo třeba Patriku Beránkovi, který si přál přiučit se v hudbě od Matěje Homoly z kapely Wohnout.

Pod názvem PročByNe? se ukrývá zkratka pro Propojení českého byznysu proti nezaměstnanosti, což je i hlavním cílem tohoto projektu. Stojí za ním kancelář europoslankyně Martiny Dlabajové, která se ze své pozice aktivně věnuje prevenci nezaměstnanosti mladých lidí. V Evropském parlamentu je projekt podporován Obnovou Evropy (RENEW EUROPE).

Související články

Zaručeně zlepší den

Dočkáme se levnější vody? Češi snižují její spotřebu

Rekord: Astronomové objevili nejtěžší prvek, jaký byl kdy nalezen

Příčiny vážných dopravních nehod odhalí speciální aplikace

Talentový program L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě má tři vítězné vědkyně

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Coco Chanel, Eliška Junková, Marie Currie nebo Anne Franková. Co mají tyto ženy společného?…