Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt PročByNe? zprostředkovává studentům stáže na prestižních místech

Zdroj fotografie: FB Proč by ne

Stáž na ministerstvu, v redakci ELLE nebo na italských vinicích? Proč by ne. Projekt motivačních stáží PročByNe? je příležitostí pro mladé lidi mezi 18 a 25 lety, kteří chtějí už při studiu získat zkušenosti a nastartovat svou kariéru na místech, která nejsou běžně dostupná. Naposledy se zájemci mohli ucházet o stínování ředitelky Google pro Česko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko nebo vědeckého ředitele Mezinárodního centra klinického výzkumu FNUSA.

Od roku 2015 projekt zprostředkoval stáž na zajímavých institucích či u špičkových manažerů nebo politiků šedesáti studentům. Ambiciózním mladým lidem dává také možnost prostřednictvím Sběrny přání zažádat o konkrétní místo a čekat, jestli se jejich profesní sen vyplní. To se podařilo třeba Patriku Beránkovi, který si přál přiučit se v hudbě od Matěje Homoly z kapely Wohnout.

Pod názvem PročByNe? se ukrývá zkratka pro Propojení českého byznysu proti nezaměstnanosti, což je i hlavním cílem tohoto projektu. Stojí za ním kancelář europoslankyně Martiny Dlabajové, která se ze své pozice aktivně věnuje prevenci nezaměstnanosti mladých lidí. V Evropském parlamentu je projekt podporován Obnovou Evropy (RENEW EUROPE).

Související články

Zaručeně zlepší den

Móda, která nikdy neskončí na skládce. Český start-up mění svět oblečení(m)

Bývalý motocyklový závodník zachránil posádku sanitky. Získal cenu Gentleman silnic

Pražská veřejná doprava není zdrojem nákazy covidu, potvrdili vědci

Imunita proti koronaviru by mohla být doživotní. Nové výzkumy předčily očekávání

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…