Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt poučí těhotné a kojící ženy o zdravém životním stylu a správné výživě

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Grantový projekt Evropské unie s názvem Společně bude až do června příštího roku učit těhotné a kojící ženy v Praze o tom, co je dobré pro ně i pro jejich potomky. V hlavním městě totiž mohou od konce listopadu navštěvovat skupinové i individuální semináře o zdravém životním stylu a správné výživě v těhotenství. Kromě toho dostanou rady ohledně sportu v těhotenství a po porodu nebo edukace v oblasti nakupování či vaření.

Podobný projekt funguje již několik let ve větších evropských městech jako Manchester nebo Kolding a letošní rok míří i do Prahy. Jeho cílem je zajištění lepší informovanosti těhotných a kojících žen o výživě a životním stylu v této životní etapě. „Právě v těhotenství a po porodu jsou ženy zvláště vnímavé a ochotnější ke změnám v životním stylu tím správným směrem. Právě v tomto životním období ovlivňují svým chováním nejen své zdraví, ale také zdraví svých dětí,“ řekla pro ČTK nutriční terapeutka z Thomayerovy nemocnice Jitka Tomešová.

Odborníci se ve vzdělávání žen zaměří například na to, jaké zdroje bílkovin by měly ženy konzumovat, aby ony i jejich potomci získávali dostatečné množství nenasycených mastných kyselin, vitamínů a minerálních látek. Součástí programu je i konzultace o výběru vhodného pohybu pro ženy po porodu, aby zůstal nedílnou součástí jejich života. Organizátoři projektu by rádi časem inspirovali i další česká města, aby Prahu následovala a do projektu se též zapojila.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Česko dbá na prevenci. Tento týden se můžete zdarma otestovat na vážné nemoci

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…