Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt poučí těhotné a kojící ženy o zdravém životním stylu a správné výživě

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Grantový projekt Evropské unie s názvem Společně bude až do června příštího roku učit těhotné a kojící ženy v Praze o tom, co je dobré pro ně i pro jejich potomky. V hlavním městě totiž mohou od konce listopadu navštěvovat skupinové i individuální semináře o zdravém životním stylu a správné výživě v těhotenství. Kromě toho dostanou rady ohledně sportu v těhotenství a po porodu nebo edukace v oblasti nakupování či vaření.

Podobný projekt funguje již několik let ve větších evropských městech jako Manchester nebo Kolding a letošní rok míří i do Prahy. Jeho cílem je zajištění lepší informovanosti těhotných a kojících žen o výživě a životním stylu v této životní etapě. „Právě v těhotenství a po porodu jsou ženy zvláště vnímavé a ochotnější ke změnám v životním stylu tím správným směrem. Právě v tomto životním období ovlivňují svým chováním nejen své zdraví, ale také zdraví svých dětí,“ řekla pro ČTK nutriční terapeutka z Thomayerovy nemocnice Jitka Tomešová.

Odborníci se ve vzdělávání žen zaměří například na to, jaké zdroje bílkovin by měly ženy konzumovat, aby ony i jejich potomci získávali dostatečné množství nenasycených mastných kyselin, vitamínů a minerálních látek. Součástí programu je i konzultace o výběru vhodného pohybu pro ženy po porodu, aby zůstal nedílnou součástí jejich života. Organizátoři projektu by rádi časem inspirovali i další česká města, aby Prahu následovala a do projektu se též zapojila.

Zdroj: ČTK

Související články

Inspirace

Kojení může ochránit matky před rakovinou a infarktem

Inspirace

Vědci sestavili dietu, která může pomoci zachránit svět

Inspirace

Centrum porodní asistence v Praze ukazuje směr v českém porodnictví

V slideru

Světová zdravotnická organizace ocenila české kardiology

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.