Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt poučí těhotné a kojící ženy o zdravém životním stylu a správné výživě

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Grantový projekt Evropské unie s názvem Společně bude až do června příštího roku učit těhotné a kojící ženy v Praze o tom, co je dobré pro ně i pro jejich potomky. V hlavním městě totiž mohou od konce listopadu navštěvovat skupinové i individuální semináře o zdravém životním stylu a správné výživě v těhotenství. Kromě toho dostanou rady ohledně sportu v těhotenství a po porodu nebo edukace v oblasti nakupování či vaření.

Podobný projekt funguje již několik let ve větších evropských městech jako Manchester nebo Kolding a letošní rok míří i do Prahy. Jeho cílem je zajištění lepší informovanosti těhotných a kojících žen o výživě a životním stylu v této životní etapě. „Právě v těhotenství a po porodu jsou ženy zvláště vnímavé a ochotnější ke změnám v životním stylu tím správným směrem. Právě v tomto životním období ovlivňují svým chováním nejen své zdraví, ale také zdraví svých dětí,“ řekla pro ČTK nutriční terapeutka z Thomayerovy nemocnice Jitka Tomešová.

Odborníci se ve vzdělávání žen zaměří například na to, jaké zdroje bílkovin by měly ženy konzumovat, aby ony i jejich potomci získávali dostatečné množství nenasycených mastných kyselin, vitamínů a minerálních látek. Součástí programu je i konzultace o výběru vhodného pohybu pro ženy po porodu, aby zůstal nedílnou součástí jejich života. Organizátoři projektu by rádi časem inspirovali i další česká města, aby Prahu následovala a do projektu se též zapojila.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Jubilejní 15. ročník Equal Pay Day zaznamenal rekordní účast

Čeští vědci potvrdili novou formu magnetismu

Google snímá z vesmíru úniky ropy a zemního plynu

Nový test dokáže odhalit rakovinu prsu za pět sekund pomocí slin

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Veršovaný herbář plný legrace. Květolelo vypráví příběhy z folklóru českých bylin

Inspirace z knihovny: Veršovaný herbář plný legrace. Květolelo vypráví příběhy z folklóru českých bylin

Je červen – období, kdy většinu volného času trávíme v parcích, v lese, u vody nebo na procházkách…